Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségek okozzák...

Milyen betegségek okozzák leggyakrabban a hajminőség romlását?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Anorexia, pajzsmirigy-alulműködés
2022. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vashiányos vérszegénység
2022. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gublug ***** válasza:

PCOS is lehet - csak csatlakozom a fentebbi felsorolásokhoz.



De egy másik megközelítést is ajánlok.

A hagyományos kínai gyógyászatban a vese/húgyhólyag pároshoz kapcsolódik a haj is. Tehát ha a vesében és/vagy húgyhólyaggal gond van, akkor megnyilvánulhat a hajas dolgokban.

Eleget iszol? Rendesen hidratálod a tested? Voltál felfázva? Volt húgyuti fertőzést, stb. stb.


Mind emellett nem kell csak betegségről beszélnünk, hiszen a hajfestés is roncsolhatja a hajat.

2022. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Anorexia, pajzsmirigy-alulműködés, vashiányos vérszegénység biztosan nincs, volt az utóbbi időben több vérvételem is, semmit nem találtak. Nőgyógyásznál is voltam, ultrahangot is csináltak, szintén semmi (gondolom itt kiderült volna a PCOS) de egyébként semmi más tünetem nincs, csak annyi történt, hogy 2 év alatt elvesztettem a hajam tömegének a felét (vagy talán háromnegyedét).


Viszont, vizet sajnos nagyon keveset iszom, ezekszerint van rá esély, hogy emiatt hullott ki a hajam, vékonyodtak el a szálak....

2022. máj. 12. 11:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszokat!
2022. máj. 12. 11:05
 6/6 Cubina ***** válasza:
Stressz, fehérjehiány, vitaminhiány, valamilyen fel nem derített betegség, terhesség és hormonzavar miatt is kihullik a haj.
2022. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!