Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak itt ennyit...

Miért foglalkoznak itt ennyit a pulzussal ?

Figyelt kérdés
Magas vagy alacsony , vagy hogy le fel megy stagnál stb , 10 éve a vérnyomással törődtek ennyit ez valami népbetegség , beszéltek az oltásokról is vqjon tényleg azoknak is köze van hozzá?

2022. máj. 14. 13:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Lehet alapja ?
2022. máj. 14. 14:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalmi állapotban magas pulzus (értsd 100+) utalhat valamilyen szívbetegségre. Valószínűleg azért foglalkoznak vele ennyit mert most már bármelyik okosóra vagy mobiltelefon kamerája képes megmérni.
2022. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen ez valóban nyomós ok lehet.
2022. máj. 14. 14:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Van itt egy mókus, az minden nap felteszi, azért tűnik soknak.
2022. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem egyforma kérdéseket láttam , volt hogy miért 200 , meg miért 35 , de volt billenytyűhiba és meleg idő kapcsolat meg valami pacemakeres kérdező , meg ekg-s rosszúllévő fiatal stb , ez tuti legalább 8 ember vagy több. És ez még csak kb 10-12 kérdés
2022. máj. 14. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Az EKG-s a futár, a billentyűhibás én vagyok.


Én is általában többször kérdezem ugyanazt és van oka. Viszont a pacemakeres arc nagyon túlzásba viszi. Például jónéhány orvos véleménye és jónéhány Holter meg kellene, hogy nyugtassa. Az a baj, hogy miatta már semmilyen kérdést nem vesznek komolyan más kategóriában sem, aminek csak 0,0001% köze van a szívhez, mint szervhez.


Na őmiatta érzed soknak.


Amúgy valamilyen szinten nem baj, ha tisztában vagyunk a pulzusunkkal. Is.

2022. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom de a kérdések külalakjából ítélve én sokkal több embert képzelnék mögé , főleg 20-30 közötti fiúkat lányokat vagy inkább 20-25 éves korosztály , de ez csak egy megérzés.
2022. máj. 14. 23:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg az elmúlt 3-4 évben elterjedt apple watch , és covid kapcsán elterjedt otthoni pulseoximeter a ludas ahogy valaki írta.
2022. máj. 14. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:
De.... Egyébként neked miért baj, ha foglalkoznak vele? Alapvetően jó tudni, mennyi a nyugalmi pulzusunk, plusz a kontroll se árt, ahogy a vérnyomásé se és az se, ha évente eljár az ember vérvételre.
2022. máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem baj , én is tettem fel ilyen kérdést , mert érdekelt hogy mennyire pontosak ezek az okos eszközök , és ilyen válaszokat kaptam: 115. kérdés , már megint te ? Ne volt még elég ?

Na ezért érdekel hogy mi ez az egész , olyan nincs hogy 200 kérdést egy ember írjon , ráadásúl teljesen eltérő megfogalmazásban és külömböző szituációban , itt valaki azt akarja sugalni ha a kérdésben benne van a pulzus - kifejezés az 1 ember kérdése mind , ez lehetetlen. De mondjuk azt sem értem hogy miért zavar valakit ha más föltesz röbb hasonló kérdést , én volt hogy föltettem bizonyos témába 4×-5× és csak irreleváns válaszokat kaptam.

Egyébként meg van hogy tényleg ugyanazt a kérdést minden nap fölteszik , de ott még sok válasz is van : lányok milyen a kakitok ? címmel.

Pedig ez elég komolytalan téma.

2022. máj. 15. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!