Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Irodai munka magas vérnyomássa...

Irodai munka magas vérnyomással és cukorral?

Figyelt kérdés
Kötekedhetnek miatta?

2022. máj. 14. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én alapból azzal kezdeném az üzemorvosnak: doktor úr, cukros vagyok és hipertóniában szenvedek. (Feltételezve, hogy a cukrot kezeli az orvos gyógyszerrel vagy inzulinnal, a vérnyomást meg rendszeresen méred és szintén szedsz rá gyógyszert).

Ha ez alapján alkalmatlannak minősít, akkor ez van. (Bár szerintem ez a kötelező alkalmassági vizsgálat ez amolyan évek, évtizedek óta így csináljuk, biztos jó így. Nem attól lesz valaki jó vagy rossz titkárnő, hogy magas vagy épp alacsony a vérnyomása, vagy ugyanígy a cukra, hanem attól, hogy érti, keni-vágja, vagy épp csak ugatja az Excelt, Wordöt, Powerpointot.


Engem eddig három helyen vizsgáltak üzemorvosilag, összesen eddig 10 ilyen vizsgálatom volt (évente kötelező), az első helyen 1 évet, a másodikon 3-at, a harmadik munkahelyemen ez a 6. évem és így a 6. vizsgálatom(6. esztendeje évente hosszabbítgatják a 4 órás munkaszerződésemet), mindig minden éven bekérik (nem tudom, miért), hogy 35 éve, 5 éves koromig bezárólag milyen volt műtéteim voltak, és hogy miért volt 9 db, azóta meg miért nem volt egy sem, de eddig mindig elég volt, hogy közvetlen előtte elmentem a körzeti dokimhoz, meg egy szakorvoshoz, mindkettő kiállított egy-egy papírt, amiben minden évben minimális megfogalmazásbeli módosításokkal leírták gyakorlatilag ugyanazt (nyilván ugyanarról a betegségről nem lehet évről évre mindig mást és mást leírni, új betegség meg nem keletkezik évről évre, szóval nincs új a nap alatt) és ezt a megfogalmazásában mindig kicsit módosított, de összességében mindig ugyanazt tartalmazó papírost mindig el szokták fogadni.

2022. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. vagyok, alapvetően azt hallottam, hogy ilyen esetekben az a döntő, hogy friss dátum legyen rajta, tehát 2022-es papírjaid legyenek (de max. 2021-esek).
2022. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Egy irodában az ember nagyjából ugyanazt csinálja, mint otthon a nappaliban, onnan sincs kitiltva.
2022. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!