Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a családban gyakori a...

Ha a családban gyakori a sztrók akkor lehet én is sztrókot kapok majd?

Figyelt kérdés

Trombózis hajlamom nincs, ezt már kivizsgáltattam.

A családban vékony testalkatú anyai ágon nagyapám kapott szélütést, 73 évesen, őt nem ismertem. Illetve apai ágon nagyanyám 43 évesen. Sajnos belehaltak. Ők róluk azt mesélték szüleim, hogy nekik nem volt úgymond egészségügyi panaszuk.


Apukám 57 évesen kapott, ő túl élte és lekopogom nincs baja. Apukámnak magas volt a cukra, vérnyomasa, koleszterine és stresszesen is élt.


Én szeretnék sokáig élni. Megélni még a dédunokáimat is. Elkeserít, hogy van ez a sztrók és egyről a kettőre elviheti az embert. Elsősorban mamámat sajnálom, aki 43 évesen meghalt. Annyit tudok róla, hogy ő még a napon dolgozott a földeken mindennap.


Mit gondoltok. Miért lehet, hogy valaki úgy kap sztrókot, hogy nincs elhízva, sportol, egészségesen étkezik, nincs magas koleszterin szintje, vérnyomása, cukra és nem él stresszes életet?


Ha én így élek és tényleg nincs semmi rizikófaktorom csak a genetikám akkor is valószínű, hogy egyszer ez elér engem?


Tudom, hogy lényegében szegény rákosok is mondhatnák, hogy akkor az meg ugyanez. Ott sincs rizikó faktor csak a genetika és az ember kb. Nem tehet semmit.



Köszi, ha válaszoltok.



2022. máj. 24. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A fentebb felsorolt gyakori okokon túl számos egyéb ritka oka lehet a strokenak, illetve a stroke-ok egy jelentős hányada ún. kriptogén stroke, azaz nem tudjuk az okát. Egészséges életmódon, megfelelő stresszkezelésen, rendszeres vérnyomásmérésen, és az egyéb rizikófaktorok szűrése érdekében rendszeres laborvizsgálaton sokat nem tehetsz, esetleg időnként opcionálisan még nyaki UH, kardiológia szóba jöhet. Fontos, hogy az eltérések időben korrigálva legyenek, Magyarországon a koleszterincsökkentő gyógyszeres kezelés időben történő megkezdése pld. gyakran elmarad, de igaz ez pl. sok kezeletlen prediabetesre, horrible dictu diabetesre, ill. emelkedett húgysavszintekre, "kicsit magasabb" vérnyomsokra is sajnos.
2022. máj. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*rendszeres laborvizsgálaton kívül sokat nem tehetsz
2022. máj. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*horribile dictu, és talán több elírásom nincs.
2022. máj. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Hát azért az nem jó hír, ha a jelentős hányada nem tudni mitől van.
2022. máj. 24. 23:59
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Vizsgáltasd ki magad aneuryzmára.
2022. máj. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? Kell hozzá mri vagy röntgen? Vagy ez mi?
2022. máj. 25. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
MRA kell hozzá, de ennek csak akkor van esetedben jelentősége, ha felmenőid ún. subarachnoideális vérzést szenvedtek.
2022. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!