Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy ne réműljek meg ettől ?

Hogy ne réműljek meg ettől ?

Figyelt kérdés
Január óta észrevettem hogy napjába 1× v 2× általában állva ha nyugodtan állok és nem nagyon mozgok leesik a pulzusom a pillanatnyi értékről (75-90) olyan 50-re , ez amíg leesik és visszaáll összesen kevesebb mint 10 másodperc , én ezt okosóra által észlelem de mivel rájöttem milyen szituációban fordúl elő ,ritkán sikerül a megtörténés piklanatában "elkapni" volt hogy pulseoxival is , nem vagyok rosszúl , de nagyon zavar , attól félek megállhat a szívem , nem tudom mi ez , az orvos mondott valamit a szimoatikus - és paraszimpatikus idegrendszer kapcsolatáról , ill erős vagalis hatásról , de ez engem nem nyugtat meg , tudom lekéne tenni az órát , de akkor nem tudom mi történik , lehet ez egy normális testi reakció?

2022. máj. 29. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor teljes nyugalomba kerülsz, az elméd is üres, nincs szükség gyorsabb szívverésre, sem sok oxigénre.

Amikor tudatosan nyugalmi helyzetbe hozom magam, 40 alá is lemegy a pulzusom.

Szóval szerintem ne tarts semmitől, ez csak azt jelzi hogy jól leköveti az idegrendszered a pillanatnyi szükségleteidet.

Meditálj néha.

2022. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ , tényleg olyan mintha hirtelen átmeneti nyugalom lenne , de ez csak ilyen 5-10 mp , és 99%-ban állva.

Neked komolyan 40-alá megy ? Sportolsz ? Mivel méred ?

2022. máj. 29. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne meregesd. Egyenes út a hipochondriához.
2022. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már ez a spontán 5-10 másodperc nyugalom is nagy dolog, javaslom meditálj, szerintem azt fogod tapasztalni, hogy tehetséged van hozzá.
2022. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!