Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tubák mennyire káros?

A tubák mennyire káros?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A dohánylevelek hatóanyagát többféleképpen a szervezetbe lehet juttatni. Ezek közül kevésbé egészségkárosító, amikor a leveleket nem égetik el. Ilyen a bagórágás, és tubák szippantás. A tubák a dohánylevelek finomra őrölt formája, amelyet gyakran különböző aromákkal „ízesítenek”. Orrba felszippantva használják. A bagó pedig a dohánylevél másik neve, amit szájba szokás venni, és rágcsálni. Ezekben az esetekben a papír és a dohánylevelek égése során felszabaduló égéstermékekből származó káros hatások nem érvényesülnek. Viszont nem maradnak el a nikotin okozta károsodások. Illetve károsodik a száj és az orr nyálkahártyája, hisz itt jut be az anyag, és a bagó pácolása során használnak rákkeltő anyagokat is.
2008. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
olyan részletes választ nemtudok írni, mint az előttem szóló, de ha tubákolsz rendszeresen, 2-3 hetente 4-5-6 nap szünetet tarts, hogy megpihenjen a nyálkahártyád. egyébként a dohányzás leg egészségkímélőbb módja a tubákolás
2009. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szia, az előttem szólókhoz annyit teszek hozzá, hogy ez az orr nyálkahártyádat teszi tönkre, de ez hetente/2hetente "újranő/kicserélődik/ahogy tetszik"

Nah az a lényeg hogy nem káros, max ha napi 5x szívod 1 hónapon át...

Így sztem elég praktikus, és jó is:-)

Ajánlom mindenkinek!

Handesen

2009. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Mindenkinek csak ajánlani tudom! Persze olykor mértékkel , de ha azt vesszük egy doboz cigi 500ft , és egy 10g-os tubák is 500 ft. Ez kitart jobb esetben 2 hónapig (rosszabb esetben 1 ). Illetve igen nem érvényesülnek a papír égése okozta károk. A nikotin persze megmarad :D

Üdv. Nexus

2010. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

tudnátok adni pár linket vagy címet, hogy hol lehet tubákot beszerezni pesten?:)

Köszi!

2010. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag minden trafikban és egyéb, hasonló helyen.
2010. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
szinte egyáltalán nem káros mert ha 1-2 hét után tartasz monjuk 4-5 nap szünetet akkor regenerálódik az orrnyálkahártyád de asszem a nyálkahártya az amúgy is regenerálódik 1-2 hetente szóval:) ajánlani tudom csak mindenkinek!!! (én eddig barackosat,cseresznyéset,vanílíásat és colásat probáltam:D ne kérdezzétek hol lehet venni mert én sem tom haverom adottt 4 dobozzal mert neki nem tetszett:D)
2011. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
és melyik a leggjobb? v leggfinomabb? ( azok közül amit kipróbáltál)
2011. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tejesembeer válasza:
én 2 hawerommal rendszeresen nyomjuk. leggyakrabban órán körbemegy és mindenki felszipantja, aztán mikor már folyik ki kell fújni különben a szervezetetben marad am már elég káros lehet. én leginkább egy orbit legerősebb mentolos rágóhoz tudnám hasonlítani más ízel. de ugyan az az érzés kitisztulnak a légutaid és ha sokat nyomsz kicsit meg is üti a fejedet ami olyan laza érzést kelt. ami jó benne h utána egyátalán nem kívánod a cigit mert tubák után eléggé rossz íze van .. ha akarod csináld nyugottan semmi bajod nem lesz tőle .. nem vagy se drogos, se füves se dohányos ha nyomod, csupán egy teljesen legális anyagot nyomsz :) leghamarabb a teszkóban a dohányárusnál lehet 3faját venni. van kék,barna meg fekete. igazából mind ugyan az de a barna az eléggé erős szóval ha el kezded kezd a kékkel.
2013. márc. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedvencem:

[link]

2013. okt. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!