Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az okosórám egy nap folyamá...

Ha az okosórám egy nap folyamán egy-egy pillanatban 170/180-as tartományban mér pulzust, de közben semmilyen szokatlan közérzet nem társul mellé, akkor a kütyü pontatlan?

Figyelt kérdés

Hozzátenném, hogy nem vagyok egy sportember, a legintenzívebb mozgásforma amit jelenleg csinálok, a szobabiciklizés. Mondjuk ekkor sem maga az eszköz, sem az okosóra nem mér 120bpm feletti értékeket. Ezek a kérdésben említett kiugró értékek általában teljesen random időpontokban, sokszor épp nyugalmi helyzetben mérve szerepelnek a napi kiértékelésben, de csak egy-egy ilyen van pár naponta. Csak azért kérdezem, mert alapjáraton nekem elég magas tud lenni a pulzusom, a délelőtti órákban stabilan 90-100bpm körül mozog szinte bármit csinálnok, du.-ra viszont lejjebb esik az átlag. Covid-fertőzést követően voltam kardiológiai kivizsgáláson, beleértve EKG-t és szívultrahangot, de ezek alapján minden a legnagyobb rendben, elvileg nincs szervi eltérés, egyedül kezdődő magas vérnyomást állapítottak meg, amire szedek gyógyszert. Én spilázom túl a dolgokat, vagy kéne aggódnom?


23/F



2022. jún. 11. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tudjuk meg ha rendes eszközzel is annyit mér
2022. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Hagyományos felkaros vérnyomásmérő soha nem mért még nálam 100bpm feletti értéket, de az nincs is rajtam egész nap.
2022. jún. 11. 23:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tipusu az óra , és jól illeszkedik?
2022. jún. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Xiaomi Mi Smart Band 4C a típusa és jól illeszkedik.
2022. jún. 12. 09:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mérési hiba. Nekem MI Band 3 van, néha az is mér kiugró tuskeket.
2022. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3-vagyok , nekem is mért ilyeneket alvás közben 180 ill 190 -et és közben konkrétan azt álmodtam hogy magas a pulzusom , de ez 2× volt és nagyon ideges voltam , de ugyanakkor egyszer töltés alatt!! mért 160-at , meg olyanis volt hogy alvás közben az óra szerint 3 órán át folyamatosan nem ment 170- alá - ezzel csak az a baj hogy közben egy telefonra fölébredtem és visszaaludtam - nem éreztem furcsát.

Nekem galaxy watch 4 - em van - de igyekszem nem hordani.

2022. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem tudod belinkelni a naplózást ?
2022. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 Érdekes amit írtál, ugyanis néhány hete velem is előfordult egyszer, hogy arra ébredtem, hogy álmomban(?) ijesztően magas a pulzusom, ill. egyre erősödő lüktetést éreztem a mellkasom felől egy nagyon furcsa rossz érzettel társítva, ez az egész azonban ébredéskor eltűnt, és az okosóra ekkor azt hiszem épp nem mért kiugró értéket. Azóta sem tudom hova tenni a dolgot.
2022. jún. 12. 16:26
 9/14 anonim ***** válasza:

3, 6 , 7 , vagyok , egy olyan megmagyarázhatatlan nyugtalanságra gondolsz ami az alvás vége felé jelentkezik és ébredésre elmúlik ?

Mert nekem gyakran van ilyen és pont amikor az említett extrém magas értékeket mérte az óra akkor nagyon erősen tapasztaltam , konkrétan - ez nyílván az álom hatása azr álmodtam hogy nagyon gyors a pulzusom és ránéztem az álombeli órámra ami persze nem valóság és azt álmodtam hogy 383bpm volt ami mutatja hogy tényleg álom , de amikor felébredtem és visszanéztem az órát akkor a legmagasabb érték 190bpm volt.

2022. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja igen szóval én is gyakran érzek ilyet amiet leírtál de 30-40 alkalomból 1-2 × tapasztaltam hozzá az óra szerinti magas értéket(180-190)
2022. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!