Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aurás migrén megszűnt valakine...

Aurás migrén megszűnt valakinek teljesen ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy van e valami bevált módszer arra hogy megszűnjön az aurás migrén ?

Nekem a tüneteim,a látás zavar,majd kéz zsibbadás, száj nyelv orr zsibbadás,néha újra kezdi az egészet a látás zavartól vagy 2x.

Kb 3-4 óra alatt elmúlik a látás és zsibbadás.

És jön a fejfájás.

Nagyon panikolok is ilyenkor,félek agyvérzésem lesz.

És utána is hetekig pániklok hogy mikor jön újra.

Eddig egy éven 1x volt,most két hét alatt 2 rohamom.is.volt.

Van valakinek ilyen tünete ?.

Elmulott valamitől ?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.



2022. jún. 14. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, nekem már 13 éve van aurás migrénem, szóról-szóra megegyeznek a tüneteim, nem kívánom senkinek, szörnyű, a legnehezebb az volt talán, hogy ne pánikoljak be mikor elkezdődik, nekem is fél-egy napot szokott tartani, csak akkor szűnik meg ha kihányom magam. Évek kellettek míg rájöttek, hogy mi a bajom. Nekem az epém nem működik jól ezért van néha migrénem, emiatt minden este iszok vízzel pár csepp orbáncfű kivonatot, ami segít lényegesen kevesebbszer van azóta. Bár a stressz ellen nem tudok mit tenni, akkor is elő szokott jönni, mikor túlzott stressz ér, novemberben 12-szer ért el, nagyon megviselt akkor. Többször olvastam a stresszszegény életmódot javasolják, nem mmegterhelő fizikai munkát, kellő alvást, jógát és oda kell figyelni az étkezésre, ajánlják az ételnapló bevezetését. Nemrég kaptam valami gyógyszert, amit akkor kell bevennem, ha már elkezdődik a migrénem, elmulasztani nem mulasztja, viszont a zsibbadás megszűnik és a fejfájást is enyhíti, nem állít talpra, csak feküdnöm kell vele sötét szobában, viszont egy kicsit elviselhetőbb, Xibimer a neve.
2022. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!