Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is szenved SZÖRNYŰ lábszag...

Más is szenved SZÖRNYŰ lábszaggal?

Figyelt kérdés
Egyszeruen nem tudok vele mit csinalni, nagyon budos. Valtsak zoknit rendszeresebben, aztassam be minden nap, esetleg van ra valami kenocs? Hiaba ezek nem segitenek. Barmi tipp?

2022. jún. 14. 19:56
1 2
 1/11 Pillér2 ***** válasza:
70%
Nem lehet gombás?
2022. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
mérj vércukrot. nekem többek között ez volt a tünet
2022. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Háziorvost látogasd meg vagy bőrgyógyászt. És ilyen melegben hordj szandált amikor csak lehet és pamut zoknit vegyél amit akár naponta többször cserélsz. Egyél kevesebb krumplit és csípős kaját, azoktól izzad a láb.

Cipőket váltogasd, egy napig legalább szellőzzön mielőtt újból felveszed, használj bele púdert vagy cipősprayt.

2022. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
(Tudom, hogy azt hiszed, hogy ennek semmi köze a dologhoz:) N/F vagy?
2022. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is hajigáld ki a műszálas zoknikat, csak pamutot hordj, esetleg próbáld ki a bambuszból készültet.

A műbőr cipőket is felejtsd el, hordj jól szellőző sportcipőt, valódi bőr lábbeliket. Utóbbiak nem olcsók, de kis ápolással, odafigyeléssel sokat kibírnak.

Ne egy cipőt hordj egyfolytában, legyen legalább két-három pár és váltogasd őket, legyen idejük kiszellőzni. Ha lehet, mosd ki őket és használj fertőtlenítő cipősprayt.

A lábadat mindennap mosd meg alaposan, a lábujjak közét is és töröld szárazra, ez fontos. Vannak kifejezett lábdezodorok, de egy simát is ki lehet próbálni. Hintőpor szintén jó megoldás, a teafaolajos lábfürdő is segíthet. Illetve én használtam egy időben a Solutio Antisudoricát, ez kifejezetten extrém izzadás ellen van, patikában lehet venni. De ez nagyon brutális, kipróbálhatod, de ne használd mindennap. Nekem iszonyat erős izzadásra (hormonok miatt) is elég volt 2-3 naponta felkenni.

2022. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Gyapjú vagy bambusz zokni az jó ötlet, meg egyél minél egészségesebben és sokat szellőztesd a lábad.
2022. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem az a baj hogy leizzad. Mert nem izzadt csak budos.

Ja es lany vagyok csak direkt nem irtam bele mert kicsit megalazo

2022. jún. 14. 22:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bőrkeményedés a talpadon? Az is okozhat ilyet.
2022. jún. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván azért büdös, mert erősebben izzad és az izzadtság ahogy elkezd lebomlani, büdös lesz a baktériumok miatt... Nem magától lesz egy láb büdös.
2022. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hintőpor a cipőbe, Sanytol a cipőbe, legyél minél többet mezítláb, jó rá a lábszagelleni sprayk is.

[link]

[link]

2022. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!