Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan fiatal, akinek...

Van itt olyan fiatal, akinek csináltak már ct-t?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor milyet és mikor?

Rettegek nagyon, hogy daganatot fogok kapni, tegnap volt ct…


2022. jún. 23. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
5 ct volt 2 év alatt. Eltelt 15 év, de nem lettem tőle rákos
2022. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Milyen?

Mekkora sugár?

Hány éves voltál?

Kérlek válaszolj, pánikrohamaim vannak miatta.

Azt olvastam, hogy a ct-n átesett betegek 50%-a 1 éven belül meghal..

2022. jún. 23. 10:50
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
A CT-n átesett betegek 100%-a meg 2 éven belül meghal. Szerintem ne csináld, bátyám is CT miatt kapott leukémiát. Először lebénult, aztán az agyműködés szűnt meg.
2022. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért 100% nem, de a fiatalokra tényleg nagyon veszélyes..

5,2 dózist kaptam, az nagyon sok ugye?


Tenyleg így volt a bátyád?

2022. jún. 23. 10:56
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Ugyan hol lehet ekkora gyökérségeket olvasni?

Volt koponya ct-m kb 18-19 évesen, meg volt hasi-kismedencei ct-m kb 27 évesen, most 31 vagyok és azóta se haltam meg…

2022. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az életkorhoz igazítják a sugárdózist, és figyelembeveszik hányszor voltál már. Egy CT-től, gondolom, hogy szakember végezte nem lesz bajod. De egyél sok c vitamint, és egyéb vitaminokat. A szervezetben folyamatosan keletkeznek rákos sejtek, ezeket az immunrendszer győzi le. Lehet káros is a ct, de azért ne félj. A félelem is gyengíti az immunrendszert.
2022. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó a 100% sok de nagyon magas a 2-5 éven belül elhalálozók aránya. Igen a tesómnak semmi baja nem volt amíg nem kapott 8 hónap alatt 5.5 CT-nyi sugárzást, majd szépen kezdett legyengülni és kialakult a leukémia 2 év alatt, ami fél év alatt elvitte. Honnan tudni hogy te nem fogsz így járni? Szerintem nem éri meg.
2022. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt több is kb 40 éve. Kutya bajom.

A CT-n átesettek statisztikája azért viszonylag rossz, mert betegeket vizsgálnak. Belehalnak az alapbetegségbe. Valóban van kockázata, ezt egy időben az orvosok nem vették figyelembe és számolatlanul írtak elő CT vizsgálatot, de ez nagyon régen volt.

Ne parázz. Nem ez a legnagyobb kockázat az életedben. Nagyon nem. Ha dohányzol, ha dagi vagy, ha autót vezetsz ezek mind nagyobb kockázatok.

Megnyugtatlak a CT-n átesett betegek 100%-a meghal 110 éven belül.

2022. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kislányomank kb fél évesen volt ct-je, nagyon ideges voltam én is. Ma is él, 6 éves lesz.
2022. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ez a semmi kategoria remelem tudod... Akkor lenne bajod ha ennyit kapnal minden nap többször evekig.
2022. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!