Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyugalmi állapotban nehézlégzé...

Nyugalmi állapotban nehézlégzés bajt jelent?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött hogy nehezen veszem a levegőt és nagyokat sóhajtozok, hogy elég oxigénhez jussak. Napi többször is előfordul pl. Tv nézés közben. Az is feltűnt hogy mostanában akár ha fölmegyek a lépcsőn annyira elfáradok hogy sokszor le is kell ülnöm. Meg amikor nyugalmi állapotban vagyok például ülök, 2-3x nagyokat dobban a szívem, mintha kiugrana. És mozgás után mondjuk biciklizés után nagyon elfáradok már pár méter után is, igaz nem rég kezdtem el újra mozogni de nem kezdtem sokkal csak kB. 2 km-rel. Persze eddig is mozogtam csak mióta vége a sulinak inkább csak setaltam mert suli közben elég volt a tesi óra mert a suliban elég komolyan veszik a mozgást.

Lehet ez bármiféle súlyos betegség?


2022. jún. 23. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jelent komoly bajt, de érdemes lenne kivizsgáltatni. A nagyobb szívdobbanásokat kamrai extraszisztolé okozza, önmagában ez elég ártalmatlan, de ha rendszeresen előfordul, akkor a szív ingerületvezetési rendszerében lennie kell valami hibának.


Hány éves vagy amúgy? Nem mindegy, hogy a leírt panaszok egy 20 vagy egy 60 éves embernél jelentkeznek.

2022. jún. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2022. jún. 24. 00:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy post covid. Bármi más is lehet, beszélj az orvosoddal is szerintem.
2022. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. jún. 24. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!