Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Némelyik orvosság útmutatójába...

Némelyik orvosság útmutatójában az van, hogy étkezés előtt (vagy után) kell bevenni. Mennyi perccel előtte (utána)?

Figyelt kérdés
Olyan választ nem kérek, hogy kérdezzem meg az orvost (gyógyszerészt). Köszönöm.

2022. júl. 29. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En olyan 15-30 perccel szoktam. Szerintem az az arany kozeput. 1 ora mar tul sok lenne.
2022. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én közvetlenül előtte. Leülök, beveszem a gyógyszert és elkezdek enni.

Vagy evés után rögtön.


Mert egyébként fixen elfelejtem.

2022. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2,

nem jól teszed, mert van orvosság, aminek evés előtt már fel kell szívódnia (pl. ami nicergolint, perindopril-arginin/indapamidot tartalmaz), a másik fajtának pedig csak evés után, pl. acetilszalicilsavat tartalmaz. A legtöbb orvosságot pedig evés közben, hogy a hatóanyaga emésztés közben szívódjon fel.

Vannak orvosságok, amelyeknél már a használati útmutatóban ott van, hogy pl. 2-3 órával más étek (gyümölcs) után (leginkább a grapefruit - ejts: grépfrú, vagy egyéb citrusfélék) ill. előtt kell bevenni, mert negatívan befolyásolja az orvosság hatóanyagának a felszívódását.

Próbáld ki az orvosságaidat kb.fél órával evés előtt (nem előírás a 30 perc) és után aszerint, hogy mikorra írja elő az orvos vagy a használati útmutató.

Hidd el, hogy eredményesebb lesz a gyógyhatásuk.

2022. júl. 30. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!