Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Septum piercing gyulladás?

Septum piercing gyulladás?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnap szúrtam a septumimat itthon steril pc tűvel és előtte mindent fertotlenitettem. A szúrás sajnos ferde lett de nem is ez a legnagyobb baj. Mivel szuleim nem rudjak ezért bele fordítom viszont eléggé begyulladt most nagyon fáj és mozgatni sen tudom. Octaniseptel szoktam kezelni naponta többször is. Esetleg valami tipp hogy hogy hogyan tudnam még kezelni vagy a tapasztaltak elmondhatnak hogy ő nekik milyen ha begyulladt akkor meddig tartott amig be gyógyult? A válaszokat előre is köszönöm

2022. aug. 6. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Amig meg nem gyogyul, tilos beforgatni, tehat mar itt el lett rontva. Illetve a ferdesege miatt is gyulladhat, mert nem jo szogben all benne az ekszer.


Vedd ki, gyogyuljon meg, aztan majd szurasd ujra, normalis helyen, termeszetesen csak akkor, ha mar leszel eleg idos ahhoz, hogy ne kelljen titkolni anyuci elott.

2022. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 Amúgy ez nem feltétlen igaz hogy tilos befordítani addig. Nekem is befordítva volt miután szúrattam, a piercer csak annyit mondott hogy ne legyen annyit mozgatva amíg be nem gyógyul szóval ha folyamatosan be van fordítva és nincs naponta 5x ki-be fordítgatva akkor ettől nem kéne baja legyen.

Egyébként ha ferde akkor én minél hamarann kivenném. Lehet hogy be sem fog gyógyulni rendesen mert sikerült beleszúrni a porca. De ha esetleg begyógyul is, akkor a septumnál nagyon látszik hogy feljebb/lejebb vagy előrébb/hátrább van mint kéne és az is nagyon szembetűnő hogy nem egyenes. 16tól szülői nyilatkozattal szúrathatsz kb bárhol. Nem akarlak arra bíztatni hogy hamisíts aláírást mert nem szép dolog, de ha úgyis befele fordítva hordod és nem tudják a szüleid akkor én már inkább kiszúrattam volna normális helyen. Aztán max ha szüleid megtudják akkor aztmondod hogy magadnak csináltad, így nem lehet belőle akkora balhé sem. De ez így jelen állapotában sehogy nem lesz jó.

2022. aug. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm #2. Nem szoktam ki-be forgatni de néha napján forditom azt is csak azért hogy szokjam egy piciket eddig semmi gond nem merült fel de ma ahogy írtad is előre fele állt...


Azóta amúgy már sokkal jobb nem fáj annyira, ha fent van akkor nem is érzem csak akkor ha meg nyomom az orromat


Nagy valszeg az lesz a vége hogy kiveszem de nem akarom már az elején feladni szoval küzdők még vele egy kicsit


De tényleg nagyon szépen köszönöm a válaszod sokat segít

2022. aug. 12. 00:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!