Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van ennyi miteszer rajtam?

Mitől van ennyi miteszer rajtam?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, vége a kamaszkornak már kb 2 éve vagy több. Munkahelyen észrevettem mióta ott vagyok rengeteg miteszer van rajtam és pattanás. Gondoltam már allergiára. De itthon is sterilen kinyomkodtam, rászántam az időt, lefertőtlenítettem. Másnap megint majdnem ugyanannyi lett az arcomon. Nem csak ilyen friss, hanem már keményebb betokosodott miteszerek is kidudorodtak és fekete volt a hegyük... Akarok menni speciális kezelésre, ott kinyomkodják majd rendesen felpuhított bőrrel. De így hogy már másnap ugyanolyan rossz, nem tudom mit tegyek. Nedves törlővel már rendszeresen áttörlöm, jobban megmosom az arcom napi 2-3x. De nem használ. Nem eszem másképp, szedem a vitaminjaimat ugyanúgy. Munkahelyen szálldogálnak ilyen vasporok a levegőben, erre gondoltam hogy biztos attól. De itthon is ugysnúgy termelődik. Tonikot vagy arcszeszt ajánlotok légyszi? Mit csináljak hogy ne legyen ilyen csúnya?

2022. aug. 7. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha akkor jött elő, amióta itt dolgozol, akkor az ott szálló portól van. Van vmi védőfelszerelés? Mert a vasport belélegezni se egészséges.
2022. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs semmi. Maszkban meg is fulladnêk. Meg nem is lenne értelme. Ugye az nem vêdi a fejem, nyakam, vállam. Meg felette-alatta is átmenne a por. Az hogy izzadok talán mêg rosszabbat is tesz. Vaspor csak szerintem, mert hazaérve fekete a nyakam.
2022. aug. 7. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Rosszul kezeled az arcbőröd ! Nem szabad áttörölni, mert csak szétkened a gyulladást okozó baktériumokat. A maradék vizet papirtörlővel fel kell itatni (és NEM TÖRÖLNI). Alkoholos-szaliciles arcvizet kell használni. Nem értana a munkahelyi szálló port megvizsgáltatni (MUNKAEGÉSZSÉGÜGY !!), mert lehet, hogy nemcsak "vaspor" van benne, hanem gennykeltő baktériumok is. Végső esetben munkahelyet kell váltani.
2022. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!