Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy 186 cm magas 19 éves...

Egy 186 cm magas 19 éves fiúnak hány kg a legoptimálisabb, legesztétikusabb testtömeg?

Figyelt kérdés
Jelenleg 80 kg vagyok és nincs rajtam sok felesleg. Gyakran futok, a félmaratoni 21km is le tudom futni 1 óra 52 perc alatt. Szeretnék még kockásabb hasat, alacsonyabb testzsír százalékot. Mennyi lehet az optimális testsúly? 74-75kg?
2022. aug. 12. 11:57
 1/4 anonim válasza:
Ezt nem lehet megmondani így
2022. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
75 kg körül de a 80 is teljesen normális
2022. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kisebb fiam gyak.lag pont ugyanekkora, mint te (mármint kor, magasság). Ő most 75 kiló, most kérdeztem meg.


Ő vívott 7 évig (versenyszerűen), most falat mászik. Nagyon izmos, szuper alakja van. A testzsírszázaléka nagyon alacsony, ennyit tudok még.


Véleményem szerint kicsit túlzásba viszi (lehetne több is), de ez van.


Nagyapám magyar középtávfutó bajnok volt (nagyon rég, a 2. VH előtt). Ő nagyon vékony volt, meg hát ugye alacsonyabb is. Tényleg pont tegnapelőtt vagy tegnap gondolkoztam a család testfelépítésén. Sztem olyan 175 cm lehetett, súlyt nyilván nem tudok mondani.

2022. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval bár baromira nem értek hozzá, de nyilván függ a választott sportágtól is. Egy futó vékony. Egy kajakos-kenus inkább tömör, egy vívó szintén elég erős testalakatú, amúgy egy úszó is. A falmászók is (főleg felsőtesten).
2022. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!