Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel érdemes kezelni egy...

Mivel érdemes kezelni egy friss sebet, hogy minél kevésbé látható legyen utána a helye?

Figyelt kérdés

Szoval amiatt irtam ide ki kérdést, mivel most voltam sebész borgyogyasznal és lezerrel tavolitattam el magamról 2db anyajegyet.


Most kis mélyedes / gödör / lyuk van a helyén. Szerintem renben van, mivel nem verzik, gennyezik, csak egy kissé valadekozik / izzad a "seb".


Viszont most kezdtem el félni igazából. Már régota el szerettem volna tavolittatni az anyajegyeimbol, mert hát elég sok van a testemen. Szerintem nem veszélyesek, de nem valami esztetikusak, és ugymond szerintem jobb nélkülük.


Na tehát 2 irányú lenne a kerdesem.

Az egyik, hogy mit tudnátok ajánlani a sebkezelesre, gyogyulasara? Hogy mihamarabb gyogyuljon, és ne nagyon látszódjon belőle semmi. Vagy legalábbis minél kevesebb. Ajánlottak a kamillát, ill. tetran kenőcsöt, sprayt. Milyen modszereket, konkrét gyógyszereket, szereket, megoldásokat tudnátok, amik segitenenek?


Illetve a másik kerdesem az, h milyen modszereke vannak ilyen beavatkozasokra? A szikevel történő kimetszeset, és a lézert ismerem. Ezen a 2n kívül? Nitrogenes fagyasztás, vagy valamilyen plasztikai sebészeti beavatkozás? Mik léteznek még?


Egyébként debreceni vagyok, és először a Klinikán probalkoztam, de ott azt mondták már nem foglalkoznak ilyenekkel. Nem is ertettem. Csodálkoztam, meg ez kissé fel is idegesitett.


Meg utána ajánlottak dr.Balint Agnest, meg a Bajcsy Zsilinszky-t, de vegul a csapora mentem.


Jöhet minden.... Mihamarabbi valaszaitokat elore is köszönöm! 21/f



2022. aug. 13. 19:35
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat mindenkitől. Gondolom mint eszrevettetek, eléggé hosszú lett, és kissé összeszedetlen. Sorryka.

Még annyit kérdeznék, h akk csak maszekok vannak, vagy elvallaljak, kezelik ezt TB alapon is? Hogyha nem is ittbhelyebn Debben, de Mo-n valahol mashol, mert az is erdekelne. ;)

2022. aug. 13. 19:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Hidrogél sebtapasz + nem szabad hagyni elfertőződni.
2022. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Curiosa, vagy aloe Verás seb kezelő, ez utóbbi inkább a var leesése után. És hosszú ideig védeni az uv sugárzástól.
2022. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a cigi, kávé, pia mennyire nehezíti a gyógyulást?
2022. aug. 13. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Meggyógyul úgy is, legfeljebb nem lesz olyan szép, mondjuk keloidos lesz.
2022. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyajegyeket nem hiszem hogy TB alapon leszednek hacsak nem gyanús vagy félő hogy elrákosodik. Szemölcsöket pláne azt a lógót hamarabb leszednek ingyenesen mert az fertőző.

Az nehezíti a gyógyulás ha pl cukros vagy. De a cigi nem hiszem hogy számít. Nekem is lett egy nagyon mély vágás az ujjamon, olyan kráter lett benne hogy azt hittem ez így marad. De hamar benőtte aminek be kell, észre se lehet venni.

Használj valamilyen antibakteriális szert minden nap, a Tetran kenőcs is ilyen de nem fontos kenőcs lehet más állagú is. A lényeg higy antibakteriális hatása legyen. És ragaszd le higy ne menjen bele a sebbe a por.

Ha már gyógyulj akkor vegyél valamilyen sebgyógyító kenőcsöt/gélt. Elég sok van, most hirtelen a Curiosa jut az eszembe. Innentől kezdve pedig egyén függő hogy mennyire gyógyul szépen. Reméljük nem van hajlamos a hegesedésre.

2022. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!