Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Végbélrepedésre tanács,...

Végbélrepedésre tanács, alternatívák?

Figyelt kérdés

Még július elején kezdődött az egész egy keményebb széklettel. Szúró érzést éreztem utána még egy hétig székeléskor, de elmúlt. Majd úgy 2 hét múlva megint előjőtt. Aztán 2-3 hétig megint fent állt, majd újra elmúlt. Most augusztus végén megint előjött. Előtte Reparon krémmel kenegettem, de nem igazán használt, aztán augusztus végén, mikor újból előjött, vettem Reparon kúpot. Mondtam a páromnak, hogy ha 1 hét múlva nem érzek javulást, orvoshoz fordulok. Hamarosan letelik az egy hét, és igazából úgy érzem, hogy jobb, mint volt. A szúró érzésen kívül más panaszom nincs. Az étkezésemmel nincs probléma, ugyanis vegán vagyok, valamint napi 2-2,5 liter vizet megiszok. Az elején nagyon rástresszeltem az egészre, féltem, hogy sosem fog elmúlni, vagy hogy valami komoly bajom van, és szerintem ez is nehezítette a gyógyulást.


A kérdésem az lenne, hogy nektek mi vált be, ha már volt végbélrepedésetek? Egyik ismerősömet műtötték vele, és el is múlt neki. Úgy érzem, hogy nekem azért annyira nem vészes a helyzet, hogy műteni kelljen. Gondolom az olyan kúp/kenőcs, amit orvos ír fel, hatásosabb, mint a vény nélkül kaphatók.

22/N



2022. szept. 9. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem vegbelrepedes ez.
2022. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hanem?
2022. szept. 9. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább aranyeres betegségnek tűnik. Ha erről van szó, proktológus simán helyre teszi.
2022. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az aranyérnek akkor is fájnia kellene, ha ülök, vagy intenzívebb mozgást végzek, nem?
2022. szept. 9. 13:02
 5/7 anonim válasza:
Ismerősömnek a vény nélkül kapható Apotex Unigel Procto kúp hozta helyre. Ügyelni kell rá, hogy se hasmenés, se szorulás ne legyen. Kerülni kell a toalettpapír használatot, helyette aloés, kamillás nedves törlőkendő. Aloe vera géllel kenegetés, és útifűmaghéj fogyasztás sokat segít rajta. Ha ezután sem javul orvos tud felírni rá Benzocaine-Ephedrine kúpot, vagy Rectogesic kenőcsöt.
2022. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem menj el orvoshoz inkább nézesd meg, ismerősömnek azt mondták repedés rá kb 2 hónapra kiderül, hogy van egy végbél polipja amit műteni kell, és majd kiderül le tudják e venni illetve hogy jó vagy rossz indulatu.
2022. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Én évek óta küzdök ezzel, hol előjön, hol nyugton van. Ez végbélrepedés és nem aranyér, voltam orvosnál is ezzel a problémával, ami egyébként nagyon kellemetlen. A székeléskor jelentkező szúró fájdalom, a wc papíron jelentkező kisebb véres csík, majd kb 10 perc után jelentkező égető, csípő és szúró érzés mind ennek a jele. A belső aranyér nem fáj, vérezni szokott, ezért paráznak be tőle. A végbélrepedésre nem jó a Reparon, Sperti, és egyéb ingyenesen kapható készítmény, mert az mind aranyérre van. Túl azon, hogy sok folyadékot kell inni, a rostbevitelre is figyelni kell, amit pl. napi kétszeri útifű maghéjjal meg tudsz oldani. Nekem volt olyan, hogy annyira fájt, hogy nem tudtam feküdni, ülni, vezetni, magyarul bármit csináltam fájt. De nem csak úgy fájdogált, hanem kínok kínját éltem át. Az orvos először Doxiproct Plus-t szokott felírni, az szteroidos cumó, és nem ugyanaz, mint a vény nélkül kapható Doxiproct OM kenőcs. Ezt meg szokták támogatni Nitromintes kúppal is, ami a belső sebgyógyulást segíti. Ügyelni kell a higiéniára, és wc után melegvízzel mosni kell a popót. A steroidos cuccokat 2 hétnél tovább nem szabad használni, mert elvékonyíatják a hámréteget, ami ugyebár olaj a túzre... Van még egy dolog, ami használ: ez a kamilla teás "beöntés". Tök gáz, mert nehéz kivitelezni, de nyugtató és regeneráló hatású. A Doxiproct kenőcshöz van egy csőrös aplikátor, amit egy 12 millis fecskendőhöz fel lehet rakni egy kis szigszalag segítségével. Lydocainos kenőccsel síkosítva már el lehet végezni az öblítést, ami napi 2-3 alkalommal használva sokat javít a helyzeten. Akinél egyszer kijött, az sajnos számíthat rá máskor is, nálam egy szérkrekedéses kemény kulázás hozta ki. Sokan el sem bírják képzelni, hogy ez milyen genya dolog, felér egy középkori kínzással... Sok sikert, és gyors gyógyulást neked!
2022. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!