Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A biológiai halál előtt...

A biológiai halál előtt mindig van klinikai halál?

Figyelt kérdés
Ha például egy végstádiumú daganatos beteg meghal, ő is egy-két percig a klinikai halál állapotába kerül? Vagy ha egy nagyon idős ember meghal ún. végelgyengülésben (ahogy ezt mondani szokták)?

2022. szept. 16. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinél az első a klinikai halál teljesen mindegy hány éves és miért halt meg de nem vagyok orvos szóval nem tudom.
2022. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben igen. Lényegében a klinikai halál annyit tesz, hogy a légzés és a keringés leállása miatt oxigénhiányos állapotba kerülnek a sejtek, emiatt elkezdenek károsodni, és pár percen belül ez a kár már visszafordíthatatlan. Viszont ezen az intervallumon belül mesterségesen még működésre bírható a szervezet. Elviekben.

Például ha valaki végelgyengülésben hal meg, akkor hiába lehet igaz, hogy a keringés leállása következtében még nem károsodott annyira a szervezet, de nyilván sok egyéb baj volt már ott, amik miatt aligha lehetne bárhogyan is újraéleszteni szegényt. Nem is beszélve az olyan esetekről, ha teszem azt, valakit fejbe lőnek, ott sem nagyon lesz lehetőség bármilyen újraélesztésre.

2022. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!