Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyenkor mi van?...

Szerintetek ilyenkor mi van? Mit tehetek? Jár e valamiféle támogatás vagy vmi? Asszem egy kicsit hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Sziasztok


Anno régen volt egy retinaműtétem ami után a bal szememel nem látok rendesen mindent de másik teljesen okés.

A műtét után középsuliba mentem ahol orvosi alkalmassági vizsgára kell mennie mindenkinek de ez biztos ismerős a korombelieknek.

Nos nem adták meg a hogy alkalmas vagyok a tanulmányaim elvégzésére a szememre hivatkozva.Ez egy gazdasági informatikus szak lett volna ami tetszett volna még.Nos mivel azt mondták ugysem kaphatok ilyen helyzetben szakmát egy ilyen betegséggel ezért otthagytam a sulit.

És még másik kettőt is mert ugyanerre hivatkoztak.

nos most itt vagyok 20 éves fejjel és egy nyamvadt szakma sincs a kezembe "mert a szemem".

nem tudom ilyenkor mi van?

nem tudtam szakmát sikeresen letenni ilyenkor nem jár valamiféle támogatás vagy mit tom én,vagy milyen flancos szakmába kezdjek bele amit végg is csinálhatok ugy hogy nem jönnek elő avval hogy szemem igy meg ugy.

hasonló tapasztalatokat is várok.szerintetek mi tévő legyek?

help!

Előre is kösz minden választ.ha hülyeséget akarsz irni akkor inkább ne is irj semmit


2010. szept. 26. 13:40
 1/5 anonim válasza:
100%

Nem értem, hogy egy orvosi alkalmasságin miért kötnek bele, hogy csak az egyik szemeddel látsz jól. Pláne nem egy gazdasági-informatikus szak esetében, ahol nem igazán értem mihez kellene mondjuk térlátás.


Nagyon sajnállak emiatt. Én a helyedben simán fellebbeznék az ilyen jellegű orvosi határozatok ellen. Pláne, hogy az okos orvosok szokták mondani a mindkét lábát elvesztett embernek, hogy ettől még lehet teljes életet élni. Szerintem a te szemproblémáddal sokkal teljesebb életet lehet élni, mint az előbb említett példa.


Úgyhogy fellebbezés!

2010. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged átverek, mert tesin pl követelmény az alkalmassági, de gazdinfó esetén ilyet még nem halottam:S Na mind1, egyetemen szivesen látnak ha hajlandó vagy szorgalmasan tanulni.
2010. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
diszkriminációra hivatkozva lehet perelni a sulikat
2010. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enny iidősen már nem nappali suliba kell jelentkezned, tehát menjél egy esti érettségire. mellette, vagy előtte egy számítógéptanfolyamra. ezekkel már csak tudsz valamit kezdeni majd. Ezeken már orvosi legalább nincs, ahol elbukhatnál. Azt, hog ymennyit látsz, azt meg te úgyis tudod. Tudod, hogy el tudod-e végezni ezeket.

A későbbiekben pedig jöhet az egyetem is esetleg.

Vagy frissítő masszőr, érettségi után meg gyógymasszőr.

De ezek csak példák a lehetőségekből.

Tehát van lehetőséged bőven, hogy ne maradj szakma nélkül.

2010. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Támogatás biztosan nem jár, mert egyrészt nem kötelező szakmát tanulni, másrészt ha tanulsz is, akkor is millió féle szakmából választhatsz aminek nem feltétele a tökéletes látás.

Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy fellebbezned kéne.

2010. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!