Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Intenzív lábszárviszketésre...

Intenzív lábszárviszketésre milyen krémet vagy tablettát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Időnként teljesen spontán őrjítően elkezd viszketni a lábszáram. Ha vakarom csak rosszabb lesz mert elkezd terjedni. Nem gomba, mert az állandóan viszketne és többnyire a lábfej érintett, úgy tudom. Nem csípés mert annak lenne helye, meg érezném. Semmi látható elváltozás. Talán száraz bőr vagy inkább valamiféle allergiás reakció lehet, mert csak néha és hirtelen jelentkezik ráadásul olyankor, amikor nem lenne indokolt és semmi kemikáliával vagy irritáló anyaggal nem érintkezek, mondjuk TV nézés közben vagy, amikor a számítógépnél ülök és dolgozok, stb. Többféle testápolót kipróbáltam már ilyenkor, de nem szokott segíteni. Általában 30-60 percnyi vakarózás és szenvedés után lassan lecseng. Van, valakinek hasonló tapasztalata és tud valami krémet vagy esetleg tablettát, ami bevált neki ilyenkor? Gyógyszertárban már érdeklődtem, de halvány fogalma sem volt semmiről. Köszi a javaslatokat!

2022. okt. 1. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogod magad, elmégy egy börgyógyászhoz és megvizsgáltatod magad!

A viszketésnek rengeteg oka elehet, a kezelés az októl függöen sokféle lehet.

(Egyébként egy rokonom a saját izzadtságára volt allergiás, szóval még az allergia sem egyszerü dolog.)

Másrészt ne kenegesd mindenfélével, mert a legtöbb kozmetikum - azok is, amik antiallergének meg mindenmentesek - tele vannak vegyszerekkel

A gyógyszerész meg nem börgyógyász, persze, hogy fogalma sincs!

2022. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Viszketés oka lehet cukorbetegség és májbetegség is!


Szóval először én egy vérvétellel kezdeném.

2022. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 1. 18:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!