Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet-e fájdalmam egy ilyen...

Lehet-e fájdalmam egy ilyen gerinc miatt?

Figyelt kérdés

Mr-t csinaltattam, mert 25evesen rendkivul fáj a hátam közepe

Van-e bármi féle gerinc problémám? Nemtudom értelmezni az eredményt


A háti kyphosis íve kissé fokozottabb.


A Th. VIII. és Th.IX. csigolyatest ventral felé kissé ékalakú, utóbbi alsó zárólemezén,


ventralisan kisebb Schmorl-hernia figyelhető meg. A többi csigolyatest területén


kórjelző eltérés nem azonosítható.


A Th .VII.-IX. csigolyák közti discusok enyhén protrudáltak, gyöki compressio, discus


hernia nem látható.


A myelon jelintenzitása szabályos.


A gerinccsatorna szűkület nem észlelhető.


Az L.I. discus enyhén körkörösen előboltosul.



2022. okt. 5. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Kérdezd meg még százszor
2022. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noti75 ***** válasza:
79%

Biztos én vagyok a hülye, hogy ilyesmi eszembe jut, de nem lenne kézenfekvőbb ezt egy orvossal megbeszélni? Ahelyett, hogy egy internetes fórumon majd egy szakács, két szobafestő meg pár kőműves próbálja elemezgetni a leleteidet és megmondani a tutit?

Pláne, hogy csináltattál vizsgálatot, ergo eleve jársz/jártál orvoshoz...


Nem megbántani akarlak vele, de ez tényleg olyasmi, amit egy orvossal kell megbeszélni.

2022. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2het mulva van idopont, megfogom tudni csak ha mar ez az oldal létrejött, akkor használom

Hátha van olyan ember itt, aki jobban ért hozzá mint egy átlag hozza nem értő tag

2022. okt. 5. 13:23
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Én azért nem merem megkérdezni, mert biztos akad egy rosszindulatú troll, aki azt mondja rákos vagy.

De mondok valami jót: én váll MRI vizsgálaton voltam, mert iszonyatosan fájt a vállam, és egy idő után nem tudtam egyáltalán felemelni a karom. Teleírták a papíromat mindenfélével, amit nem értettem. Szörnyűnek tűnt, de az orvos azt mondta, ez egy negatív lelet, szóval semmi súlyos bajom nincs.Nem is fáj már.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a leletíró orvos ilyenkor leír mindent, amit lát, de a diagnózist majd a te dokid állítja fel.

2022. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Noti75 ***** válasza:
30%

Ok, értem. Két hét nem a világ.

De ha ez megnyugtat...


A "gyöki compressio discus" nagyjából annyit tesz, hogy ott (7-9 csigolya) sérved van és ez nyomja az ideget. Emiatt fáj. Ezt muszáj lesz kezelni.

Általâban gyógyszeres kezelés kell, pl izomlazítókkal. Durvább esetben infúziós kezelés. Utána nem árt némi gyógytorna.

De persze ezt a kezelőorvos látja majd, hogy a te esetedben mennyire súlyos, mennyire ferde esetleg a gerinc, stb. Azért kell mindenképp az ő véleményére hagyatkozni, mert az a mérvadó.


Csak azért írtam, hogy megnyugodj, nem írtak ott semmi tragikusat, nem fognak műteni, nem kerülsz kerelesszékbe, semmi ilyesmi. :)

2022. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös...pont azt írja a lelet, hogy gyöki compresszió, hernia nem látható. Tehát nincs sérve. Ezzel a lelettel max. tornára küldenek.
2022. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na most kerdes, hogy a nem lathatót azt mire értette, a gyoki compresszio és hernia nem lathato

Vagy csak hernia nem lathato es kompresszio van

Mert ott a vessző is

2022. okt. 5. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sérv nélkül nehezen lehet compresszió, mert, hogy az csinálja. Azaz a sérv nyomja a gyököt.
2022. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Protrusio nem lehet sérv kezdeményezés?

És hogy az nyomja a gyököt

2022. okt. 5. 15:21
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindenáron beteg akarsz lenni?
2022. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!