Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok valamilyen tanácsot...

Tudnátok valamilyen tanácsot adni az alvásproblémámra? Már mindent megpróbáltam, de semmi sem segített.

Figyelt kérdés
Most szeptemberben kezdődött, hogy egyes éjszakákon, amikor másnap korán kell kelnem egyszerűen nem tudok aludni egész éjszaka, mert azon stresszelek, hogy nem fogok tudni eleget aludni. Az ilyen napokon direkt sokkal korábban lefekszem, hogy meglegyen a 8-9 óra alvás, de sajnos órákon keresztül csak forgolódok, és azon stresszelek, hogy nem fogom tudni kipihenni magam másnapra. Ez a dolog odáig fajult, hogy általában egymás után 2-3 napon keresztül nem alszok és érzem magamon, hogy nagyon fáradt vagyok és mindjárt kidőlök. Rengeteg módszert kipróbáltam annak érdekében, hogy lenyugodjak alvás előtt, különböző légző gyakotlatokat, hideg, meleg fürdőt, valeriana relax tablettát és már szakemberhez is fordultam de ő sem tudott sokat segíteni. Már amikor az alvásra gondolok azonnal gyomorgörcsöm van és tudom, hogy ma este sem fogom tudni kialudni magam és egy zombi leszek másnap. Hétvégéken, amikor másnap nem kell ébresztőre kelnem akkor probléma nélkül el tudok aludni és akkor minden rendben van, csak a hétköznapokon szokott ez a problémám felmerülni, úgyhogy egyértelműen pszichés az egész. Ha bármilyen tanácsot kaphatnék annak érdekében, hogy valahogy le tudjak nyugodni és el tudjak aludni a hétköznapokon, azt nagyon megköszönném. 21/F

2022. okt. 11. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Sportolj!
2022. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Feküdj le legkésőbb nyolckor. Igyál altató teát. Olvass valamilyen

könnyed, jópofa könyvet, ami eltéríti a figyelmedet a rossz gondolatoktól.

Szuggeráld magadba, minden rendben lesz.

Hajnalban, mikor először ébredsz, hogy mosdóba menj, már ne is feküdj le.

Langyos zuhany, könnyű reggeli. Kis torna. Vigyél rendszert az életedbe,

és hagyd el a fölösleges agyalást.

Amikor belépek az otthonomba, a munkahelyi stresszt leteszem

a küszöbön. Nem éjjel fogod megoldani a problémákat, hanem akkor,

amikor már másnap bent vagy.

2022. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Az ágy puha legyen, tiszta és alvásra alkalmas.

2. Szellőztesd ki a szobát, hogy tiszta levegő legyen bent.

3. Napközben fáraszd le magad, sportolj, sétálj, mozogj, végezz fizikai munkát.

4. Fáraszd le az agyad is: tanul, nyelvtanulás, bonyolultabb szövegek olvasása.

5. Fürödj le hideg/ meleg vízben.

6. Kerüld a stresszt, ha valami felzaklat napközben előfordulhat, hogy annyira pörögsz rajta agyilag, hogy nem hagy elaludni.

7. Alvás előtt 2-3 órával már ne egyél semmit, teli hassal nem fogsz tudni aludni.

8. Kerüld a sok koffeint, kávé, kóla, energiaital, erős tea csak keveset igyál.

9. Fáraszd le magad szexuálisan, ha nincs párod akkor maszturbálj alvás előtt.

10. Igyál minimális alkoholt (sör, bor, cider), de ne rúgj be.

2022. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, ha ezen stresszelsz, akkor pont az ellenkezőjét éred el. A stressz képzeletbeli szenáriók kivetítése, ezek vagy bekövetkeznek vagy nem, de ez attól független, hogy stresszelsz-e rajta vagy sem. Vagy megtörténik vagy nem, ha sresszelsz rajta, akkor csak pontosan ezeket a negatív dolgokat éred el, aminél még az is jobb, ha nem ébredsz fel időben és esetleg elkésel vagy nem fogsz eleget aludni.
2022. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj rá, egyébként a bio melatonint ajánlani tudom. Hétvégén próbáld ki ,téged mennyire altat és úgy mérlegelj. Egyébként ez nem altatószer csak elősegíti az alvást és nem lehet hozzá illetve rá szokni. Minden drogériában lehet kapni.
2022. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Futas/kocogas
2022. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Este lefekvés előtt kardiózz 1 órát: úszás/futás/biciklizés/stb, olyat ami felviszi a pulzust.

Ennek durván stresszoldó hatása van, tudományosan bizonyított 2-5 óra hosszan.

2022. okt. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Több mozgás, több munka.
2023. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem segít ha ASMR vidit nézek a youtubeon, vagy elkezdek nézni egy feliratos filmet, és elfáradok az olvasásban, vagy olvasok, és attól alszok el. Ha megnézed az ASMR vidik alatt a kommenteket láthatod hogy sokan arra alszanak el mert ők sem tudnak. :)
2023. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!