Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alabbi jelek utalhatnak...

Az alabbi jelek utalhatnak cukorbetegsegre? 22eves vagyok, a csaladunkban nagyon sok cukorbeteg van, de nalam (meg) nem vettek eszre semmit. Legutobb kb.3 honapja voltam orvosnal, akkor is neztek, de nem talaltak.

Figyelt kérdés

Neha egesz nap csak iszom meg edesseget kivanok.

Van amikor (nem lustasagbol) de egyszeruen nem birok felkelni az agybol, mert olyan almos vagyok.Tokmindegy hany orat aludtam- ami mostanaban 10orat jelent.(Meg akkor sem ha valami nagyon fontos helyre kell odaernem idoben!)

Ha "normalis" idoban, mondjuk 8-9kor fel tudok kelni akkor delben majd meghalok a faradtsagtol, ami kb 1-2ora alatt elmulik, ha meg keson kelek akkor ugyanez olyan 5-6ora tajban megy.

Neha ugy erzem magam mint aki klimaxol, 5percig szakad rolam a viz, 5percig meg fazom.

Amiket leirtam naponta jelentkeznek.Lehet hogy csak az eletmodommal van a baj, hisz a dokik nem talalnak semmit, de en nem szeretnem ugy "vegezni" mint sokan a csaladomban a cukorbetegseg miatt.

Elore is koszi a valaszokat, es boldog karit!


2008. dec. 23. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ezek utalna cukorbetegségre olvasd el őket itt :


* Általános tünetek: fáradtság, teljesítménycsökkenés

* Emelkedett vérinzulin szint miatt kialakuló tünetek (a 2-es típus kezdeti fázisa): farkasétvágy, izzadás, fejfájás.

* Magas vércukorszint (hyperglikémia) miatt jelentkező tünetek: nagy mennyiségű vizelet gyakori ürítése (polyuria), szomjúság, nagymértékű ivás (polydipsia), fogyás.

* Folyadék és elektrolitháztartás zavar miatt jelentkező tünetek: éjszakai vádligörcsök, látászavarok (a lencse víztartalmának változása miatt).

* Bőrtünetek: viszketés (gyakran a genitáliák és az ánusz környékén), bakteriális és gombás bőrfertőzések, vöröses arcszín (rubeosis diabetica).

* Potencia- valamint menstruációzavarok.

2008. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerűen eldönthető. Nézzük pl., hogy hány mmol/l az éhgyomori vércukorszinted? 5,6-ig elfogadható, a felett van egy szürke zóna, azt hiszem 6,5-ig, ami még nem cukorbeteg, de esélyes, hogy az lesz belőle, és 6,5 felett már cukorbeteg. Erre is igaz, hogy egy mérés nem mérés (hacsak nem egyből kirívóan magas), úgy hogy a gyanús zónában többször is mérni kell. Minden esetre a leírt jelek felettébb gyanúsak, szerintem azonnal mérni kell újra (a három hónap régen volt).


Egyébként függetlenül attól, hogy mi az aktuális eredmény -tekintettel az erőteljes családi/genetikai hajlamra- a cukrokat és a szénhidrátokat erőteljesen kerülnöd kell.

2008. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Wow...koszi szepen a szakszeru valaszokat!

Lehet masik dokihoz kellene fordulnom, mert a msotaninak egyszeruen mondhatok amit akarok, azzal harit, hogy csak bekepzelem a betegseget..... Mindenesetre koszi!!!!

2008. dec. 26. 23:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez végül is nem doki kérdése, egy nővér is meg tudja mérni, pár másodperc múlva megvan az eredmény. Ha éhgyomorra 5,6 felett van, akkor lehet gyanakodni, de még nem vészes, ha 6,5-7 körül, vagy a felett, akkor valószínűleg baj van. De mindettől függetlenül teljesen iktasd ki az életedből a cukrot és szorítsd háttérbe a kenyér- és tésztaféléket. E helyett: gyümölcs, zöldségek, rostos ételek, joghurt.


Még ha netán cukorbetegségre is vagy ítélve, nem mindegy, hogy mikor jelentkezik, és hogy mennyire rosszindulatú. Ez viszont a táplálkozással befolyásolhat már akkor is, amikor még ki sem alakult.

2008. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitok es a segitokeszsegeteket!!!!!

Tegnap vettem egy cukorbetegeknek irt szakacskonyvet, ugyhogy asszem bele is fogok az "anti-cukor-es-teszta" eletmodba.

Az egyetlen dolog ami kicsit elszomorit, hogy nagyapam az egesz eletet igy elte le, egy kanal cukrot egy csokit sosem evett,teszta meg pia is teljesen kizarva, aztan megis a cukor miatt halt meg. :(

De hat ez van, legalabb megtesszuk a tolunk telhetot!

Megegyszer koszi! :)

2008. dec. 27. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!