Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor azt mondják, hogy...

Amikor azt mondják, hogy semmit nem érnek a multivitaminok, akkor valójában mire gondolnak?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezt olvasni. Ezt arra értik, hogy nem szívódik fel rendesen a benne lévő vitamin/annyi mindent beleraknak, hogy egymás felszívódását gátolják? Vagy inkább azért mondják ezt, mert az emberek hajlamosak azt gondolni, hogy egészségesebbek lesznek tőle?

Nekem vitaminhiányom van (diagnosztizált és potenciális is), szóval nem külön-külön szedném ezeket, hanem jó lenne egyben.


2022. nov. 3. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Ha orvos diagnosztizált, akkor valszeg írt is fel vitaminokat. Az állapotodnak megfelelő dózisban


Az agyonreklámozott hiperszuper készítmények (nem is beszélve a parasztvakítós MLM_es cuccokról) nem személyre szabottak, hanem valamiféle saccolt arányok alapján rakják össze.


Én sose szedtem ilyet, és még soha nem volt vitaminhiányom...

2022. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Változatosan, egészségesen táplálkozó embernél betegséget okozó mértékű vitaminhiány nem szokott kialakulni. Ha mégis, akkor olyan felszívódási zavara lehet, ami által a multivitaminokban lévő csekély mennyiségű vitaminból is alig szívódik fel nekik.
2022. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem mindegy mennyire koncentrált az anyag, miből állítják elő, milyen kötésben van.

Vannak semmirevaló tartalommal és vannak nagyon jó minőségűek.

Az orvos biztos tudja melyiket kellene szedned.

2022. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Vitaminokat nem lehet koncentrálni , egy kapszulába magyarán mikor ilyet szedsz jobban jársz ha veszel egy csomag cukrót avval többet érsz és olcsóbb is .
2022. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondjátok, hogy pl centrum vagy béres multivitamin nem szívódik fel?


#1: Írt, és amikor elérte a minimumot, akkor elküldött azzal, hogy ezt már ne szedjem tovább, jó vagyok most egy darabig. Hozzátette, hogy néha szedjek olyan vitamint, amiben van.


Most arról ne beszéljünk, hogy pénzkidobás, mert ez a része nem érdekel. Ha a 0-tól többet ér, akkor már ér valamit.

2022. nov. 3. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Hallgass #2-re.
2022. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Elsősorban arra gondolnak, hogy a vitamin nem csodaszer, kizárólag vitaminhiány ellen jó.


Ezzel együtt tényleg gond lehet a felszívódás. Olvasd el ezt, ha érdekel:


[link]

2022. nov. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem melyikből volt hiányod?
2022. nov. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

B vitaminból. Ezek közül a B12-t tudták kimutatni vérből, de az orvos szerint a többiből is hiányom lehet, ezek gyakran kéz a kézben járnak.

Ezen kívül vannak olyan tüneteim, amik egyéb vitaminhiányra utalnak (pl. D)


Jelenleg egyik sem kóros, és ha nem szednék semmit se lenne különösebb bajom, de ha már valamit segít egy multivitamin, akkor nekem megérné, hogy ne több különböző tablettát kelljen beszednem.

2022. nov. 4. 10:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézess D-vitamin-szintet is!


Nekem D vit. és vas hiányom van kimutatva, nem írtak fel semmit, de javasolták a szedését. Illetve önszorgalomból magnézium-B vit kombót is szedek.


Szedd szerintem külön!


A multivitamin szerintem is csak egy jó üzleti fogás, fel se szívódik rendesen. A forgalomba hozásához nem kell, hogy igazolják, hogy hasznosul-e rendesen.

2022. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!