Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mitől lehet, nem szokta...

Ez mitől lehet, nem szokta meg a fülem a fülbevalót? Illetve ha tovább benne hagynám, akkor elmúlna, megszokná a fülem? Vagy szimplán ennyire érzékeny lenne minden ilyesmire?

Figyelt kérdés

Régóta nem viselek fülbevalót, nagyon ritkán hordtam azelőtt is. A lyuk nincs benőve, mert könnyen át tudom dugni rajta a fülbevalót.

Azonban bármilyet teszek bele (aranyat és a bizsut is próbáltam) rögtön bevörösödik és fájni kezd. Korábban egy napig benne volt, de elkezdett gennyesedni és fájni, valamint ugyanolyan vörös volt.



2022. nov. 13. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég sok arany fülbevalót kipróbáltam, mire rájöttem a magasabb aranytartalmútól nincs ilyen bajom. Egyébként nem fogod megszokni, ha allergiás vagy rá, hát ennyi.Olyan is volt, hogy csak az egyik oldalival volt hasonló gondom, mint neked. Próbálj ki többet.Amit nem tudok: orvosi fémből készítenek-e ilyesmit...
2022. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van orvosi fém is. Nekem pl tiszta arany gyűrűm van, de viszket tőle az egész kezem, látható jele pedig nincs. Arany az pedig egyáltalán nem okoz allergiát, de ez van mégis. Inkább ez így zavarja a testem vagy nem tudom. Esetleg az lehet, hogy a fülbevalód arany, de maga a tüske ami átmegy a füleden, az nem az, vagy ötvözött valami.
2022. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!