Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkalmasságira tényleg szükség...

Alkalmasságira tényleg szükségesek ezek?

Figyelt kérdés

Nem volt még munkám, nagyon nehéz találni még a saját szakmámban is. Nem rég végeztem el az iskolát. Eljutottam arra pontra, hogy nem a szakmámban keresek állást. Találtam egy állást és láttam van alkalmassági vizsgálat, megnéztem, hogy mik vannak felsorolva, közöttük volt olyan, hogy: "Hölgyeknél nem régebbi nőgyógyászati lelet" ez tényleg szükséges ahhoz, hogy dolgozhassak? Legalább 10 dolog fel van sorolva, de ez nagyon meglepett egyszerűen már félek. Nem szeretném, hogy megnézzenek szűz lány vagyok, én szerintem el sírnám magam ott, nagyon a szívemre venném hiába csak egy hülye vizsgálat lenne nem bírnám és rosszul érezném magamat. Tényleg szükséges, vagy csak simán fel van írva, az oldal ahol leadtam a jelenetkezésemet, eléggé régi, 3-4 éves, de munka még mindig van ott.

19L



2022. nov. 21. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Tőlem semmilyen munkahelyen sem kértek nőgyógyászati leletet.
2022. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Először is, minden felnőttkorban lévő lánynak, nőnek illik évente rákszűrést csináltatnia. Egyrészről fertőző, másrészről halálos lehet.


Továbbá nem minden munkánál, de van ahol kérik (nagyon ritkán) a negatív nőgyógyászati leletet. Tehát el kell menned egy nőgyógyászati vizsgálatra és azt benyújtanod a cégnél. Vagy miután már felvettek, vagy még a jelentkezési pályázatoddal együtt, ezt nem tudom, a hirdetésben biztos benne van.


Ha te nem akarsz nőgyógyászati szűrést, mert "jujj szűz vagyok", akkor ne jelentkezz ilyen munkára és probléma megoldva.

2022. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Ez milyen állás? Rákszűrés sehova nem kell, nemi beteg szűrést katonaságnál kérhetnek.
2022. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Alkalmassági vizsgálatot üzemorvos végez, oda majd küldenek, a munkáltatónak semmi köze hozzá, csak annyit fog megkapni hogy alkalmas: igen/nem. Nehogy adjál a munkáltatónak bármiféle egészségügyi papírt.
2022. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha nem mész el és papírt nem viszel, akkor az üzemorvos kérni fogja, csak az akkor több idő, mert plusz menj el, kérj időpontot, addig meg nincs alkalmassági. Egyszerűbb, ha ami kell beszerzed. Egyébként az üzemorvosnak semmi köze ahhoz, hogy szűz vagy, a munkáltatónak, illetve senkinek nem hozhatja tudtára. Az, hogy ott ezt miért írják meg régi meg stb. basszus kérdezd meg akkor mi kell oda és ennyi. Amúgy nem halsz bele egy nőgyógyászati vizsgálatba.
2022. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De most komolyan, milyen munkakörhöz kell nőgyógyászati vizsgálat és miért?
2022. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Börtönkorházas munka lenne
2022. nov. 21. 20:00
 8/9 anonim ***** válasza:
És oda minek? Gondolom nem téged fognak vizsgálni.
2022. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elvileg kell oda
2022. nov. 21. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!