Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bármi lehet függőség?

Bármi lehet függőség?

Figyelt kérdés
Sokan ha meghallják a függőség szót, akkor drogra, kokainra, alkoholra,telefonra, TikTokra, Facebookra, cigire stb ... gondolnak, de állítólag bármi lehet függőség, ami nem káros az is pl. ha valaki egész nap focizik vagy megiszik napi 10 liter vizet, vagy egész nap sportol

2022. nov. 25. 23:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, bármi lehet függőség
Igen, bármi lehet függőség de ha nem káros, akkor nem függőség
Nem, nem lehet bármi függőség
19 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem káros fizikailag, az attól ugyanúgy lehet függőség, lásd szerencsejáték. A sport tekintetében is ugyanúgy kialakulhat függőség, van ilyen. Függőség az, amikor már nem te irányítasz, úgymond kényszeresen teszed, de ez nem feltétlenül egy rossz dolog, persze így szociális tekintetben nehezebb helytállni. Én pl munkafüggő vagyok, hétvégén is az ottani feladatok megoldásán agyalok, amikor épp nem tanulok(levelezős egyetemista vagyok), de azért hagyok 1-2 órát a kikapcsolódásra is. Mondjuk a munkafüggőséget nem ajánlom senkinek, mert ha nem vagy "közel a tűzhöz", akkor úgysem fognak megbecsülni. Segget nyalni pedig nem vagyok hajlandó ilyen bérért.
2022. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15%
Bármi bizony. Van sportfüggő ismerősöm, aki az egészségét sem kíméli, pedig három gyereke van, sok könyvmoly pedig nem éppen kényes ízlésű irodalomkedvelő, csak közönséges olvasásfüggő. Az alkoholizmusnál nyilván jobbak ezek, de attól még függőségek.
2022. nov. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármi. Én pl májkrémfüggő vagyok 4 éves korom óta muszáj minden nap májkrémet ennem, különben remegek és kiborulok.
2022. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!