Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi teszi pontosan az energiait...

Mi teszi pontosan az energiaitalt egészségtelenné?

Figyelt kérdés
3-4 kávé állítólag oké, de mindenhonnan azt hallom hogy ilyen olyan rossz az energiaital. Kétlem hogy a koffeinre mondják ezt, akkor mi teszi olyan egészségtelenné? Sok más termék is vegyszerezve van, nem csak az energiaital.
2022. nov. 28. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmi.. aki uditozik meg kvzik az ugyanott van
2022. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Cukor miatt rosszabb maximum a kavenal, 2,5 deci tejeskaveba jo esetben teszel 2 kanal cukrot, az energiaitalban valoszinuleg tobb van. Lehet a felszivodasa jobban terheli a szervezetet, de ez csak egy tipp. 1-2 doboz energiaital egy nap nem rosszabb, mintha egesz nap kolaznal. A vernyomasodra szerintem ugyanolyan hatasa van ugyanannyi kavenak mint energiaitalnak.
2022. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

igazából 3-4 kávé sem jó :)

koffein miatt. Inkább napi max 1 lenne a jó.


energiaitalban meg sok a cukor és koffein is, van ahol több a koffein mint a kávéban. Gondolj bele, megiszod ezt pár perc alatt, rendesen tönkrebaszod a vércukrot, és aztán újra fáradt leszel :)

2022. nov. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem egy koffeines ital nem elég, én 4-5 hell után is könnyedén alszom.
2022. nov. 29. 01:57
 5/11 anonim ***** válasza:

mármint mire? az alváshoz?

semmi köze az alváshoz, félóra után kimerülsz úgyis

2022. nov. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

rendszeres túlzott koffein fogyasztás betegség is alakulhat.

de mindegy, igyad nyugodtan.

2022. nov. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
600 mg ig nem túlzott, összvissz 320 mg ot fogyasztok ha dolgozom, otthon kevesebbet ha van alkalmam aludni.
2022. nov. 29. 04:18
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
37%
Semmi bajod nem lesz tőle, inkább csak a cukor az ami a szervezetedben le tud rakódni, ez ami egészségtelen, meg rá lehet függeni, én 1 évig csináltam ezt, ugyanaz, mint nálad, mindig úgy aludtam, mint a bunda tőle, viszont fellépések előtt/után, edzéseken hasznos volt. Aztán rájöttem, hogy azért nem ez a jó irány, de aztán a leszoktatás róla az piszok nehéz, nekem 1 hónap kellett hozzá és akkor is még csak napi 1re csökkent, aztán még jó pár hónap.
2022. nov. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként szívbeteg vagyok, szedek pulzus csökkentőt, 4 éves korom óta szívbeteg vagyok de sosem voltam rosszul koffeintől. A vérnyomásom egyébként is alacsony szóval jó ha megdobja valami, 100 at jó ha megüti a vérnyomásom.
2022. nov. 29. 06:41
 10/11 anonim ***** válasza:

A túlfogyasztás, de azt kvval is meglehet csinálni, vagy kólával is.


Energiaital = koffein tartalmú üdítő


Valamiért anno kb ördögnek állították be az energiaitalt (leginkább boomerek) és ez a mai napig fennmaradt.


A lényeg a mértékletesség.

2023. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!