Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetek minden reggel...

Mitől lehetek minden reggel extra ideges?

Figyelt kérdés

Csak olyankor van, amikor 8 óránál kevesebbet alszok. Mindig is azt hittem ez természetes, mindenkinél így van, de csak most néztem utána.. Úgy tűnik, hogy rosszul gondoltam. Pontosabban nem reggel van ez, hanem kelés után, legyen az bármikor is. Pl. Ma 5:40-kor keltem, egyetemen vizsgázni mentem reggel. Akkor nem voltam ideges. De most este 7-kor már nagyon fáradtnak éreztem magam ezért ledőltem és elaludtam... Arra kelek 1 órával később, hogy tesóm ordít egyet menjek le... Olyan szinten ideges lettem, hogy kivertem a balhét. (Szerintem jogosan amúgy).


Nem zh és vizsgaidőszak miatt van, máskor is ez van, már több, mint 10 éve legalább.


90%-ban sikerül visszafognom magam. Minden apró ingeren fel tudom húzni magam, nagyon zavar már.


Csak akkor van ez, ha körülöttem van a család, ha egyedül vagyok, akkor sokkal nyuogdtabb vagyok, meg le tudom vezetni a dolgokat... Ha felhúz valami, káromkodok egyet stb.


De lehet el kellene már húznom itthonról. Szüleim nagyon szabálykövetőek, anyám tisztaság és rendmániás (miatta én is rendmániás lettem, nemrég sikerült leküzdenem minimális szintre), apám szintén konzervatív lebaszós típus...


Én meg szeretem őket, de már kezd elegem lenni, nagyon nem egy húron pendülök velük, csak próbálom takarni, tűrni valahogy, míg még tart az egyetem... Az a baj, olyan különbségek vannak fejben én meg szüleim generációja közt... Teljesen más világban élnek, mint én.


De ezek ellenére sem kellene az legyen, hogy kelés után ennyire könnyen fel tudom húzni magam, apróságokon is... Főleg, hogy már nagyon régóta tart, tehát nem csak a családon belüli stressztől lehet...



2022. dec. 2. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2022. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fiú
2022. dec. 2. 21:39
 3/4 A kérdező kommentje:

Nah több nap tesztelés után egy dologra jutottam: Ha kipihenem magam rendesen 10+ óra alvás, akkor mindig vidáman kelek.


Igazából pedig nem is család miatt van. Ha egyedül vagyok, akkor is hasonló a helyzet, csak sokkal könnyebben le tudom vezetni a "dühömet" ha egyedül vagyok itthon. Olyankor reggel a család +1 stressz tényező, mert nem tudom sehogyse levezetni, csak rajtuk tudnám, de annak meg ugye ellenálok, és nagyon szar olyankor ugye...


Szóval ha valaki hasonló helyzetben van, aludjon sokat, kerülje a kevés alvást!

2022. dec. 7. 08:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen típus vagy. Én is ilyen vagyok, csak lányban. Nem vagyok egy "reggeli" típus, inkább éjszakázom. Kelés után amúgy is irritálhatóbb az ember. Költözz külön a szüleidtől és nem zargat majd senki, sokkal nyugodtabb leszel. Üdv
2023. jan. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!