Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a bevált praktikáitok...

Mik a bevált praktikáitok másnaposság ellen?

Figyelt kérdés

Alapszituáció: buli volt, jól beittál, rottyon vagy.


Mi az amit ilyenkor szoktatok tenni? Nem tanácsokat kérek, hogy mit kéne, hanem az érdekel, hogy TI mit szoktatok tenni ilyen esetben.


Már este elkezdtek ellenlépéseket tenni?

Reggel felébredve mit sozktatok cisnálni, hogy elmúljon a macskajaj?



2022. dec. 23. 00:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
44%
az hogy nem iszok alkoholt. így soha nem leszek másnapos
2022. dec. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is az jön be, h nem iszom alkoholt így kb soha. Max egy pohár sört nyáron, nagy ritkán, társaságban. Ezt szoktam tenni, eddig bevált.
2022. dec. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Sok vizet kell inni, más nem segít.
2022. dec. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Sok víz (ivás közben, után és az összes ébredéskor), sós ételek, minél több alvás, zuhany. Túl sok savra savcsökkentő.
2022. dec. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván segít, ha minél több vizet iszom - közben, este és reggel -, na meg az italok nem keverése. De sajnos nem mondanám, hogy ezeket mindig betartom, ilyenkor jön a “tűzoltás”. :D

Nálam az a bevált, hogy másnap rengeteg kakaót iszom, jó hideg tejből - egyrészt nyilván pótolok egy-két ásványi anyagot, cukrot, másrészt pedig a tejben olyan anyag van, ami védőréteget képez a gyomorban, többek között savas refluxnál is segít és ajánlott (refluxom is van, szóval olyankor is alkalmazom). Ebből tényleg irdatlan mennyiséget meg tudok inni másnaposan. Ezenkívül a kóla és a frissen facsart narancslé szokott még szóba jönni (de ezek ritkán vannak kéznél).

Ha enni akarok, akkor olyasmit, ami jól felszívja az alkoholt, és jó sós - sajtos melegszendvics, tészta, pizza a go-to kajáim.

+ Nem vagyok rá büszke, de ha hányingerem van, és muszáj helyt állnom aznap, kivétel nélkül mindig inkább meghánytatom magam, akkor SOKKAL jobban leszek.

Ha, és egy jó zuhany is mindig dob a helyzeten.

2022. dec. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

Megelőzésnek jó a zsíros kenyér.

Ha sokat iszik az ember este jól rá kell kajálni.

A másik reggeli trükk szintén ez, de másnapra lágy tojást érdemes enni. A húsleves is jó ilyenkor.

2022. dec. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Régen én is alkalmaztam a sok vizet inni módszert, igazából önmagában inkább rosszabb, sok sóval kombinálva ér valamit.


Ami sokat segít, laza testmozgás másnap reggel, pl. laza kocogás, de a víz + só vagy sós étel kombináció ide is kell, majd hosszú zuhanyzás.

2022. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Többen írjátok a zuhanyzást. Hideg, vagy meleg a jobb szerintetek?


Jah, a víz nyilván, bár sokszor csak nettó fosás a vége. Ha az ember sörözik, és megiszik 4-6 sört, azaz 2-3 liter folyadékot, aztán rádob még 1-1.5 liter vizet, hát az nem csoda, ha semmi szilárd nem lesz másnap:D

2022. dec. 23. 09:09
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

Sok víz,gyomorkímélő kaja(főtt krumpli,keksz pld)volt pár éve.Nem f0stam be a víztől,egyszer sikerült csak forró levestől,vasárnapi ebédnél.

Most meg már az a módszer,hogy nem rúgok be:)

2022. dec. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
részemről a mértéktartás vált be, nem iszok annyit, hogy a végén "rottyon" legyek
2022. dec. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!