Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdeni szedni...

Érdemes elkezdeni szedni vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok. Sose voltam egy nyugodt típus, és igazából amióta az eszem tudom magasabb a vérnyomásom, mint a többieknek. Stresszhelyzetben mértem illetve mértek már egész kiugró (190-195/110-115) értéket is.

Sportos vagyok, nem dohányzom, minden nap eljárok futni, amiután a közérzetem, valamint a vérnyomásom is jobb. Nem dohányzom, nem étkezem egészségtelenül, igaz alkoholt relatíve gyakran fogyasztok.

Az átlagos vérnyomásom két kézen elég eltérő, bal kézen alacsonyabb (130-140/70-80 átlagban), jobb kézen sokszor mérek 150,160-as felső értékeket, valamint szintén 10-el magasabb diasztolés értékeket. A mandzsetta elvileg 22-32 cm-es karkerületig mér pontosan, nekem 33-34 centi, ez nem tudom, hogy okozhat-e többlet vérnyomásértékeket.

Esetleg már most sokat veszíthettem a várható élet tartamomból, vagy ez ilyen fiatalkorban még nem lényeges? A pulzusom kifejezetten alacsony átlagban 50 körüli.


Ne haragudjatok a sok karakterért:)


2023. jan. 9. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomást lassú gyilkosnak nevezik, mert úgy nem érzed, de számtalan egészségügyi problémához fog vezetni ha nem kezelteted. Konzultálj az orvosoddal! Alkohollal le kéne állni az fix!
2023. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gerelyke44 ***** válasza:
Sajnos a genetika is jelentősen befolyásolhatja a vérnyomást. Volt/van esetleg a közvetlen családban hipertóniás rokon? A stressz, és az alkohol egyértelműen ront a helyzeten de ilyen komoly értékek esetén azonnal kérj egy vérnyomásnaplót a dokidtól, kezdd el mérni legalább reggel-este, és állítsátok be a gyógyszert! (bennem az 50-es pulzus is kérdéseket vet fel, érdemes lenne egy kardiológiai vizsgálatra is benevezni)
2023. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt olvastam : "Vastagabb kar esetén nagyobb nyomásra van szükség az artéria összenyomásához, így ha kicsi a mandzsetta, ez megtévesztően magas eredményeket hozhat." Vegyél megfelelő mandzsettát.
2023. jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Esetleg már most sokat veszíthettem a várható élet tartamomból, vagy ez ilyen fiatalkorban még nem lényeges?"


Teljesen normális érték, ha a statisztikából indulunk ki: Kanada 80%-a magas vérnyomástól "szenved", na persze nem azért mert ténylegesen betegek hanem a gyógyszergyártócégeknek ez az üzlet.


Dolgoztam nemzetközi gyógyszergyártócégnél mint Data Scientist, ez a 140/90-től magasabb vérnyomásérték épp azért lett belőve hogy minél több legyen a rendszeres vérnyomáscsökkentőt fogyasztó személy ugyanis épp ebből profitál a cég, ezt ki kellett lobbizni hogy ennyire szűk legyen a "normális" vérnyomásérték tartománya.


Bőven jóval magasabb átlagértékekkel is lehet 90 éves korig élni. Persze nyilvánvaló hogy a sok tudatlan egészségügyi dolgozó azt fújja amit az egyetemen oktatnak nekik, mint a Szentírásba vésett szöveget, mert komplex gondolkozásra képtelen, "magolni" tudó ember megy orvosnak / eü szektorba. Akinek esze van az AI / ML fejlesztőnek megy vagy mechatronikai mérnöknek akik miatt ilyen szintre fejlődött az orvostudomány. Azzal hogy valaki tudja fejből az összes csont nevét latinul még nem fog időben diagnosztizálni daganatos elváltozást, de aki megírja a képfeldolgozó algoritmusát a transzmissziós elektronmikroszkópnak, na az valódi tudás és emberéleteket ment.

2023. jan. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes kipróbálni a fokhagymát. Működik. Még gyógyszert szedőknél is, kevesebbre lesz szükség.

Az egy probléma, hogy ezt nem nagyon lehet, csak egyedül kivitelezni.

Nyersen hat, és nem főzve, vagy ételben, és úgy a legillatosabb.

2023. jan. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!