Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a szívroham? Konkrétan,...

Mi az a szívroham? Konkrétan, mi történik? Vagy csak az infarktus szinonimája lenne?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A szívroham gyakorlatilag a koszorúértrombózis. A szívinfarktus szinonímája is lehetne, bár cáfoljon meg egy orvos, mert én nem vagyok orvos!
2008. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is. Csak mert mindenki dobálózik ilyennek, hogy "úgy megijedtem, hogy majdnem szívrohamot kaptam", de hát ez hülyeség, az idegességnek mi köze lenne a trombózis kialakulásához...
2008. dec. 26. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:

A akut miokardiális infarktust (AMI), a szívrohamot a szív-artériában történt elzáródás okozhatja, amely csökkenti, vagy teljesen megszakítja a szív egy részének a vér- és oxigénellátását. Ez az elzáródás létrejöhet egy artériában megakadt vérrög miatt, vagy egy artéria belső falának a megvastagodása által, amely korlátozza a megfelelő véráramlást. Az érfal megvastagodását a zsírtartalmú plakkok megszaporodása okozza. A szív véráramlási zavarát olyan tünetek jelezhetik mint mellkasi fájdalom, állkapocsba, karba, vállba sugárzó fájdalom, gyors pulzus, és/vagy vérnyomás változás. Az AMI-t nőkben néha kevesebb és enyhébb tünet kíséri, mint amennyi kimutatható a férfiakban. Ha valakinél a fenti tüneteket tapasztalják, a legfontosabb a minél gyorsabb szakszerű orvosi segítség. Ennek hiányában, vagy késedelmes kezelés esetén visszafordíthatatlan károsodás érheti a szívizomzatot.


olyan mint a stroke csak nem az agyban hanem a szívben történik:)

2008. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szívinfarktust azt vágom, de azért köszi :)
2008. dec. 27. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!