Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha autóval, busszal, metróval...

Ha autóval, busszal, metróval kell valahová mennem, mindig rosszul vagyok (hányinger, szédülés, fejfájás. ) Mit lehet tenni ellene a gyógyszeren kivül? Gyógyitható?

Figyelt kérdés

Autóval városban 20 percet, városon kivül pl. autópályán 40-45 percet birok ki. Buszon még ennyit sem. Ilyenkor mindig meg kell állni és kiszállni pár percre és akkor egyből elmúlik a rosszullét.

Ha hosszabb útra megyek, mindig veszek be gyógyszert.

De nem vehetek minden reggel és este, amikor metróval megyek a munkahelyemre.

Érdekes, hogy csak a vonatot és a villamost birom.

Mit lehet ez ellen tenni? Lehet gyógyitani?


2008. dec. 27. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen hihetetlenül is fog hangzani számodra,de ez a pánikbetegség egyik formálya.Szervi bajod nincs ez szinte biztos.A pánikbetegségre pont az a jellemző,hogy látszólag minden indok nélkül szervi tüneteket produkálsz,/hányinger,szédülés/és nem tudod szabályozni a saját tested.Én a helyedben mindenképp erről az oldalról közelíteném meg a dolgot.Van-e az életedben stresz /kinek nincs/,elfolytott indulatok.

Én is ismerem ezeket a tüneteket,néha jobb,máskor rosszabb,attól függ mennyire vagyok kimerült.Anyukám évtizedekik küzdött ezzel az "utazási"betegséggel,gyakorlatilag nem járt sehova.Voltak időszakok amikor boltba sem járt,mert ott is rosszul volt a tömegben.A nővérem szintén ilyen pánikolós,diagnosztizálták is nála a betegséget,most gyszert szed és azóta mintha kicserélték volna.Sajnos vannak emberek akik hajlamosabbak erre.

Szóval javaslom nézz szét a neten pánikbetegség ügyben,hogy magadnak milyen alternatív módszerekkel tudnád oldani a feszültséget.Sajnos nem könnyű.

2008. dec. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. VAlóban nem gondoltam, hogy ez pánikbetegség lehet.

De van benne valami.

Ugyanis, ha én vezetem az autót, akkor soha nem vagyok rosszul. Talán mert másra koncentrálok.

De legalább már tudom, hogy merre keressem a megoldást. Koszönöm!

2008. dec. 29. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanezeket a tüneteket produkáltam évekig, amíg BKV-val jártam. Különösen a tömött busz, meg a metró viselt meg. Fájt a fejem, a hasam, szédültem, fulladtam, rámtört a hasmenés... Az se sokat segített, ha zenét hallgattam, viszont jobb volt a helyzet, ha leülhettem.


Nálam a megoldást az autó jelentette, letettem a vizsgát, és kaptam egy olcsóbb, régebbi típusú kocsit. Azóta mintha kicseréltek volna, ugyanis vezetés közben nyugodtan lehet szitkozódni, utálkozni, úgysem hallja senki... :) Ráadásul nem kell azt a rengeteg embert elviselnem a közvetlen közelemben.


A probléma ma is előjön néha, de mindig akkor, ha otthon vagyok, sosem akkor, ha vezetek. (És legtöbbször időjárás-változáskor.) Ilyenkor először összefolyik a világ, aztán rámtör egy erős fejfájás. Szinte biztosan pánikbetegség, mert szervi elváltozást nem találtak. De legalább képes vagyok közlekedni, és nem kellett feladnom az egész addigi életemet.

2009. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!