Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az evészavarok senkit sem...

Az evészavarok senkit sem kímélnek?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok, és anorexiában szenvedek. Éppen szüleimnél vagyok ebben a néhány napban, és ma reggel elájultam. Apám egyből észrevette. Azt mondta, kb. 5 másodpercig voltam eszméletlen, aztán felkeltem mintha mi sem történt volna.


Egyébként most nem az éhségtől történt ez, éppen ellenkezőleg. A szokásosnál jóval többet ettem, és ilyenkor mindig nagyon erős hasmenés jön rám. Akkor is egy pillanatra nagyon erős gyomorfájdalom jött rám, és a vérnyomásom is leesett.


Elmentem a háziorvosomhoz. Mondtam neki, hogy az elmúlt fél év alatt sokat fogytam, 15-20 kilót, és 1-2 hónapja hasmenés és székrekedés váltakozik. A rengeteg munkára és a kimerültségre fogtam (ami részben igaz, mert nagyon maximalista vagyok, hajtom magam mint az állat), de azt nem tettem hozzá, hogy valószínűleg az evészavar tette tönkre a bélflórámat. Ködösítettem, hogy rendszertelenül étkezem, de ennél konkrétabbat nem mondtam.


Elküldött endokrinológiára, gasztroenterológiára, vérvételre és hasi ultrahangra.


Csinált EKG-t. A szívritmussal egyelőre minden rendben.


Nem mertem elmondani neki az anorexiát, mert még az is megfordult a fejemben, hogy nem hinnének nekem az asszisztensekkel. Ez egy kelet-magyarországi eldugott kisváros. Még egy 15 éves lánynak se nagyon hinnének ezzel kapcsolatban, nemhogy egy majdnem 30 éves férfinak...


Jelenleg 170 cm és 54,7 kg vagyok, szóval nem az a nagyon életveszélyes kategória még. Holnap már mentem volna a lakásomba, és vissza dolgozni, de nem engedte sem az orvos, sem az otthoniak.


Változtatnom kell az életemen, de nehéz lesz.


Bocsánat, ez igazából nem is egy kérdés lett, csak panaszkodás, de akit esetleg érdekel ez a téma, írhat választ, szívesen fogadom a meglátásaitokat.



2023. jan. 24. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterhez beutaló nélkül mehetsz, csak időpont kell. A háziorvosod nem fog megdicsérni, akárhogy derül ki az igazság. Ha hamarabb elmondod, kisebb eséllyel leszel félrediagnosztizálva/-kezelve.
2023. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan valami miatt kialakult benned ez, hogy nem eszel rendesen. Esetleg nem függ össze azzal, hogy az ételben látod a kemény munkád gyümölcsét? És esetleg mivel maximalista vagy és ha számodra nem a maximumot hoztad ki valamiből, inkább nem eszel, mert "nem érdemled meg"? "Nincs rá időm most, majd ha jól teljesítek eszem". Csak egy tipp.


Netalán ha szeretnél tanácsot: próbáld lassanként emelni az étel adagot és minőségben legyen kielégítő, tartalmazzon vasat, magvakat, fehérjét, még ha a mennyisége kevés is. Pótolni kell a hiányzó tápanyagokat, feltételezem az ájulás egy piros zászló volt, hogy szóljon a szervezted hogy ezt nem lehet így tovább folytatni.

2023. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Esetleg nem függ össze azzal, hogy az ételben látod a kemény munkád gyümölcsét? És esetleg mivel maximalista vagy és ha számodra nem a maximumot hoztad ki valamiből, inkább nem eszel, mert "nem érdemled meg"? "Nincs rá időm most, majd ha jól teljesítek eszem"."


Jól látod, pont ez zajlik legbelül. Szabadnapjaimon szoktam talán egy kicsit jobban elengedni magam, de alapesetben amíg egy adott napon nincs minden elvégezve és elrendezve, addig semmilyen örömforrással nem élek. Mindig mondogatom magamnak, hogy majd ha mindent ügyesen megoldottam, ehetek vagy pihenhetek. De ez persze gyakorlatilag sosem jön el, mert mindig találok valami munkát magamnak. (Más káros szenvedélyem egyáltalán nincs. Nem iszom, nem dohányzom, sőt mondhatni már libidóm sincs.)

2023. jan. 24. 18:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha úgy gondolnál az ételre, mint energiaforrás, amivel MÉG TÖBBET tudnál teljesíteni és MÉG JOBBAN? Sokkal jobban tudnál koncentrálni, tovább tudnád csinálni. Napi 3 étkezés a minimum, ha szánnál 15 percet naponta ezekre, akkor sokkal több energiád lenne. És mivel több energiád lesz, megtudod csinálni, amit kitűztél, és az ételnek meg a tápanyagnak köszönhetnéd. Hála hogy eszel, jobban teljesíthetsz. Egy kis szemléletmód váltás talán segíthet a hozzálláson.
2023. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, muszáj változtatnom. Most is emiatt estem ki a munkából, pedig épp az ellentéte lett volna a célom. Emelek az adagjaimon amint ez a mostani gyomorfájás elmúlik (szerintem legkésőbb holnapra), 60 kiló az új cél.
2023. jan. 24. 18:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindent bele, menni fog, elismerést érdemlő, hogy felismerted amin változtatni kell és teszel érte :)

Csak ne feledd, időbe telik és nem siettet senki, módjával és türelemmel legyél a tested fele, nem lesznek azonnali változások, de látni fogod őket és motiválhat hogy csak így tovább. Az egészség mindennél fontosabb, az visz előre.

2023. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Írok majd a vizsgálatokról.
2023. jan. 24. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Én bár 100 kilós vagyok és edzőterembe járok, nekem is testképzavarom van és rendszeresen böjtölök 6-7 napig is.Ezzel kompenzálom a falásrohamaimat.Egyszer nem ettem nyolc napig, majd ahelyett, hogy lassan szakítottam volna meg az éhezést, sikerült túlennem magam és rettenetesen rosszul lettem.A háziorvosom szerint refeed szindrómám lehetett ami halálos is lehet.Ez akkor történik ha éhezés után hirtelen megnő az inzulin szintje és az amúgy is éhezés miatt alacsony elektrolit szint mind a sejtekbe pumpálódik.Hozzád hasonlóan legyengült embereknél vagy jól táplált embereknél fordul elő rendszerint több mint öt nap koplalás után.
2023. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazad lehet.


A vérképem teljesen jó, szinte minden a megadott tartományon belül van. A vas magasabb, de az is csak épphogy.

2023. jan. 25. 22:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam kontrollon a laboros leletemmel. IBS-t akarnak diagnosztizálni idegi alapon, mert minden negatív egyelőre.
2023. jan. 26. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!