Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy ultrahang és...

Pajzsmirigy ultrahang és nyaki lágyrész ultrahang ugyanaz?

Figyelt kérdés

Időpontot szeretnék kérni, de az egyik vizsgálat drágább, és más vizsgálatot is tartalmaz az ár, a másiknál meg nyaki lágyrész van írva, és ki van részletezve, mit néznek pontosan.

Ez a kettő ugyanaz, vagy a pajzsmirigy ultrahang nem annyira komplex, mint egy nyaki lágyrész ultrahang?



2023. jan. 25. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz. Ha ugyanaz lenne nem lenne külön ára. Az egyik a pajzsmirigyet nézi, de a többi lágyrészt a nyakon nem. A másik meg a többi lágyrészt nézi a nyakon, plusz a pajzsmirigyet, mert az is lágyrész.
2023. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt hiszem, a nyakit kérem, azzal talán több mindent, és alaposabban megnéznek.
2023. jan. 25. 15:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem teljesen egyforma a kettő, de több helyen megnézik egybe mindkettőt egy füst alatt.

Arszabastol függ.


Ahol te nezted, ott lehet ketté szedték és van külön csak pajzsmirigy és külön lagyresz.

Lagyresznel amúgy a nyalmirigyeket és a nyirokcsomókat nézik. A pajzsmirigynel meg megnézik a mereteit, van-e benne kóros elváltozás es az erezettseget.

2023. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem, ha ki van részletezve pontosan mit néznek, akkor mi a kérdés? A kettő nem ugyanaz, de olyan van, hogy pajzsmirigyet kérnek, de nyaki lágyrészként kérik meg sok esetben. Pajzsmirigynél, ha te azt kéred konkrétan, akkor azt csinálnak, nyaki lágyrésznél meg amit leírtak.
2023. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó, és melyiket érdemes választani, ha a pajzsmirigy alul vagy felülműködést szeretném kideríteni? A dokitól nem kaptam választ rá pontosan.
2023. jan. 25. 16:44
 6/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor pajzsmirigy kell, de azzal ez nem fog egyértelműen kiderülni nagy valószínűséggel, ahhoz kell labor is.
2023. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Vérvételt is szeretnék, gondoltam, jobb ha mindegyik kéne. Köszi a segítséget!
2023. jan. 25. 16:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha a pajzsmirigyre vagy kíváncsi elsősorban labor. Tsh, t3, t4, anti tpo.


A pajzsmirigy uh ennek kiegészítésére jó, hogy ha van már labor eltérés akkor van-e olyan elváltozás, ami érinti magát a szervet is.


Egyébként mindkettőt szokták kérni.

2023. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben van, nagyon köszönöm!
2023. jan. 25. 18:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem göb van a pajzsmirigyemben, ami jó TSH mellett egy UH vizsgálatnál derült ki, mert különböző tüneteim voltam ami pajzsmirig yproblémára utalt (hajhullás, szívdobogás, hízás stb). Még biopsziát is néztek, nehogy vmi rosszindulat is belekalkulálódjon. Azóta folyamatosa, évente ellenőrzik, mert idővel műtét lesz belőle. Újabban látom, hogy a nyálmirigyre is kitérnek, ami első alkalommal nem volt megemlítve. Szóval ha lehet és későbbi összehasonlításra is felkészülsz én mindenképpen a komplattabb UH vizsgálatot kérném, még ha drágább is.
2023. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!