Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Indokolatlan talp/lábfej...

Indokolatlan talp/lábfej viszketés?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs mitől viszkethet a lábam, hol szinte minden nap kínoz, hol hetekig semmi. Semmilyen bőrtünetem nincs, zoknijaim már mind pamutok, öblítő, mosópor lecserélve, semmi változás. Gombás nem lehet, az látszódna, de azért volt hogy kenegettem, hátha, de semmi se segített. Bőrgyógyászhoz hiába mennék (szerintem) mert mint mondtam, semmilyen látható tünet nincs. Mondták nekem, hogy a stressz is okozhat viszketést, ami bőven benne van, mert nagyon stresszes, szorongó ember vagyok. Na de stressztől nem mindenhol kéne hogy viszkessek? Nekem mindig csak a bokámtól lefele viszket a lábam, mind a kettő szokott. Van hogy aludni se tudok tőle. Szerintetek mi lehet ez vagy hová forduljak, bőrgyógyászhoz, esetleg belgyógyászhoz? Vérképet nemrég csináltattam, semmi eltérés nem volt, cukrom is rendben, mértem is egy időben, hogy esetleg nem e attól viszket.
2023. jan. 28. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Ha a gomba már látszik, az erősen előrehaladott állapot. Én márpedig a bőrgyógyászt javasolnám, azért ő már látott pár viszkető dolgot :-)
2023. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
26%
Hát a bőrgyógyászok sem igazán tudnak mindent, ha látható jel nincsen. Nekem is volt hasonló, 3 bőrgyógyász nem tudta, aztán mi derítettük ki, hogy allergia. Én azt mondom, hogy ha nagyon viszket, akkor jó meleg vízzel lehet enyhíteni a viszketést, én zuhannyal szoktam ilyen esetben. Kipróbálhatod valamelyik antihisztamin tartalmú kenőcsöt, pl. Fenistil.
2023. jan. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!