Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltört a higanyos lázmérő,...

Eltört a higanyos lázmérő, lehet vlmi komolyabb bajom?

Figyelt kérdés
Anyukám eltörte a higanyos lázmérőnnket. Kék volt a vonal benne de amikor széttört ezüst golyócskákra esett szét. Kicsit hipohonder vagyok igy azonnal bepanikoltam anyukám persze össze söpörte a higanyt. Fel is porszívózott hogy az üveg darabokat felszedje akkor már nem találtunk több darabot. Egyébként most szellőztetunk, és fel is mosunk sima felmosó szerrel. Lehet még vlmi komolyabb bajunk?

#higany #lázmérő #Higany mérgezés
2023. jan. 29. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajotok. Az a mennyiség ami egy lázmérőben van nem igazán mérgező. Én gyermekkoromban még játszottam is a higannyal amikor eltört a lázmérőnk. Természetesen akkor még nem tanultam kémiát.
2023. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod.
2023. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz, ha tenyleg higanyos volt, akkor se.

A legtobb higanyos lazmero amugy igy vegzi szerintem, anno nalunk is ez volt. Eltort, feltakaritottuk, elunk.

Nyugi :D

2023. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
49%
Hát bajod lehet is tőle meg nem is, sajnos nem tudod úgy összetakarítani, hogy semmi ne maradjon, hiába már nem látod, erősen párolog, kénporral kell leszórni, ha nagyon biztosra akarsz menni.
2023. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha lesz is bajod, úgyse tudod megmérni, hogy nincs-e lázad.
2023. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
Nem lesz bajod, ha nem ismétlitek ezt a mutatványt túl gyakran. Amúgy ilyenkor még kénport szoktak szétszórni és összesöpörni aztán, ami a higanyt HgS-á alakítja, ami teljesen ártalmatlan, stabil vegyület. De nem kell most rohanni a gazdászboltba kénporért. Ha egyszer nagy mennyiségű higany folyna szét, akkor jó ezt tudni. Laborokban, gyárakban pl.
2023. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, jól vagytok? Remélem nem lett semmi nagyobb gond.
2023. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!