Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha dadogok?

Mit csináljak ha dadogok?

Figyelt kérdés
Suliba mindjg dadogok,de sulin kívül is. Szerintem az iskola miatt van. Félek beszélni az osztálytársaimmal, mert hogy dadogok beszélgetés közben. Meg félek attól hogy felszólítanak hangos olvasásnál,stb .. kb minden ilyen helyzetben izgulok mikor emberek előtt kell beszélnem. Mikor pl: felszólít a tanár mindenkit és az elején érzem hogy ki fogom tudni mondani a szót de mikor én kerülök sorra akkor mindig dadogok. Valami stressz, dadogás elleni módszer? Légyszi ne hülyeségeket/ negatívat ne írjatok.

2023. febr. 1. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Keress egy logopédust.
2023. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
90%
Ahogy mondani szokták, az okot kell megszűntetni. Ha van az iskolában pszichológus, érdemes lenne felkeresni. Aztán a logopédus is szóba jöhet, de ha pszichés oka van, akkor jó eséllyel nélküle is elmúlik.
2023. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Majd kinövöd, később jobb lesz.

Nekem is mindig bajom volt ha beszélnem kellett nyilvánosan iskolában.

Olvasni normál körülmények között tudtam, viszont ha mások előtt kellet akkor nem ment. Minél nagyobb stressz annal rosszabb dadogas. Sokszor kinevettek ami csak tovább rontotta a helyzetet.

Rengeteget olvastam hangosan meggyőztem magam hogy megy ez dadogas nélkül is. Megállapítottam melyek a kritikus szavak amik elején mindig bedadogok. Ha szépen lassan a kimondásuk előtt veszek egy mély levegőt azt kifújva kezdek bele a szóba akkor jobban megy.

Vagy ha tudom, hogy nem jó az a szó nem tudnám elkezdeni kiejteni akkor keresek egy szinonimát.


Közép suliban már inkább csak néha hadartam. Magabiztosabb voltam. Egyetemen meg már megtanultam kontrolalni teljesen.

Most meg olyan helyen dolgozom ahol rengeteget kell telefonálnom, neha megesik, hogy bedadogok neha neha elhadarok egy két szót de már nem vészes. Ha nagyon oda teszem magam akkor megy a folyékony beszéd is de a stresszes helyzetek mai napig nagyon kritikusak !!

2023. febr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Még annyit fűznék hozzá, hogy gondold meg előre mit akarsz mondani aztán kezdj bele. Egyszerű mondatokat használj olyan szavakkal melyeket kitudsz ejteni.

Otthon gyakorold ezeket a mondatokat. Tanulnd meg kiejteni a nehéz szavakat a légzés segítségével.

A legfontosabb hogy ne maradj csendben, mindig gyakorold beszélj a lehető legtöbbet.

Csak nagyon lassan fog megjönni az önbizalmad de ne add fel.

Próbálj lassan beszélni a szavak között nyugodtan vegyél levegőt.

Ez a probléma csak az agyadban létezik neked pedig meg kell tanulnod kijátszani ezt, megkerülni a blokkot ami a beszédet akadályozza.

2023. febr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell a beszédet, valamint ki kell mozdulni a komfortzónádból(sajnos minél fiatalabb a környezet, annál nagyobb az esélye, hogy ilyenkor valamilyen megaláztatás ér, suliban előfordulhat, hogy kicsúfolnak ezért, egyetem vagy munkahelyen viszont már nincs ilyen). A 3-as nagyon jól összegezte, én is dadogok, de kb észre se lehet venni. Meg kell tanulni kontroll alatt tartani, erre nincs gyógyszer.
2023. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi annak aki eddig írt,sokat segít,majd gyakorlom a beszédet :)
2023. febr. 2. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!