Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Saját otthonában megfagyni?

Saját otthonában megfagyni?

Figyelt kérdés
Évente megesik hogy emberek fagynak meg az otthonukban!Csak valami balesetből kifolyólag tudom elképzelni vagy egészségügyi problémákhoz köthető dologból.Létezik, hogy emberek csak úgy meg fagynak, mert nincs tüzelőanyag?

2023. febr. 1. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Ott szerintem alultápláltság és egyéb dolgok is közrejátszanak. Bent a házban, jól betakarva lehetetlen megfagyni.
2023. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy 70-80 éves embernek ha nincs fiatalabb kontaktja, aki néz rá, annak a tél lehet az utolsó időszaka. Aki annyi idősen nincs toppon, hogy segítséget kérjen valahogy, annak 50-50 a túlélési aránya.


Még városon is megtréfálhat egy idős beteges embert a gázkazán elromlása, én aludtam fiatalon kihűlt épületben, csak azért tudtam elaludni mert már ittunk, éjszaka is nem tudtam mit húzzak magamra, reggel már bedugult az orrom.

2023. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy zajlik le, hogy nem fűt be és azt gondolja, jól betakarózva majd átvészeli az éjszakát zárt térben. Az ilyen embereknél áram sincsen, vagy csak annyira rendkövető becsüleges öregek már, hogy eszükbe se jutna egy hősugárzót bedugni, mert nem fogják bírni kifizetni a villanyszámlát.

2-3 fűtetlen nap egy kemény télen már elég ahhoz, hogy a ház totál kihűljön és éjjel megfagyjanak benne.

2023. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fűtés nélkül fagyott a régi szobámban.
2023. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes, nem tudom mi lehet az oka, kisbabákat is altatnak kint a mínuszban is. Persze felöltöztetve, babakocsiban. Egyik barátnőm is kirakta a gyereket az erkélyre, panelban, persze bekötve a babakocsiba, jól felöltöztetve, az meg aludt, mint a bunda.
2023. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Húsz évesen egy-két ujnyira meg nyitott ablaknál aludtam még a mínuszos télben is, volt hogy a szemöldök fehér volt reggelre, most azon gondolkodtam, hogy ez lehet hülyeség volt annó, de olyan jót lehet aludni a hidegben jól betakarózva.
2023. febr. 1. 22:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-os, kisbabakat altatnak kint, de meddig is? 2-3 oran at, jol beoltoztetve, egeszsegesen, jollakottan.Utana viszik be oket a futott lakasba.

Ha egy ember megfagy, nala nem 1 napja nincs futes, nem 2-3 orat alszik hidegben, hanem mar hetek ota ugy el. Lehet rendes ruhaja sincs, nem eszik mert nincs mit, vagy mar annyira megzavarodik, hogy elfelejti, stb.


Nem lehet osszehasonlitani egy jol taplalt csecsemo 2-3 oras kinti alvasat ezzel.

2023. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Darius- ***** válasza:
100%

Hipotermia végezhet valakivel hosszabb tavon futetlen lakasban. Gyerekeknél, idosebbeknél gyakoribb.

A magas hegyekben nagy az esély ra, tobbszor tapasztaltam, ezért kell megfelelo védoruha, felszerelés, tudni a varhato idojarast. Foleg akkor veszélyes, ha valaki megsérul. Igy , ha beteg az illeto ugy is ha otthon van, fokozottan ki van téve ennek.

2023. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám szociális gondozónő. Tavaly, amikor voltak a mínuszok, ment vissza szabadságról egy nénihez... Sajnos munkahelyi mulasztás miatt, a néninél két napja nem volt kint gondozó!! Anyukám találta meg a nénit a fürdőben, két napig ott feküdt étlen szomjan a hideg fürdőben, ugyanis sajnálta bekapcsolni abban a helyiségben a gázt, mondván csak gyorsan megmosakszik!!! Annyi ereje sem volt, hogy felkeljen, mert combnyaktörést szenvedett! Szegény kis néni 91 éves, szerinted mekkora hangja van, kiáltani sem tud! Igen, meg tud fagyni, mert spórolnak szegény kis öregek! Sajnálja feljebbkapcsolni a gázt, és szépen lassan dideregve elalszik majd leáll a szíve! Ezeket nem mondják be a tv-be, de javaslom önkéntesként menj el egy szociális gondozóval, pár napig, garantálom meg fogsz lepődni milyen körülmények között élnek az EMBERTÁRSAID!!
2023. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
44%
Igen előfordulhat. De az adott személy hibája is lehet. Én ilyenre is láttam példát.
2023. febr. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!