Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hisztamin intolerancia....

Hisztamin intolerancia. Családom nehezen fogadja és hiszi el ezt a problémát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyakori migrénnel, puffadással, hasfájással, állandó hüvelygombával, rossz közérzettek, krónikus fáradsággal küzdök. Nem találtam tb-s vizsgálatot így a saját pénzemet összeszedve befizettem egy DAO vizsgálatra ahol 6-os eredmény jött ki. Ez elvileg hisztamin intoleranciát jelent.


A gond az, hogy még apukámmal és az élettársával élek, mivel még tanulok. Így is sokat panaszkodnak rám, hogy mindig van valami bajom, ráadásul kaja kérdésben is elég spúrak. Apukám a több napos kaját is megeszi vagy megeteti velünk, merthogy nem lehet semmit se kidobni, pedig a több napos kaja tele van hisztaminnal. Ha most elkezdek egy speciális diétát tuti ki fognak akadni.


A másik gondom, hogy ezt állami úton hogyan tudnám kezeltetni? Apukám nem ad pénzt magánorvosokra, merthogy fizetjük a tb-t és amúgy is mindent el lehet intézni az állami intézményekben, a magánorvosok csak sznoboknak kellenek...


A DAO teszt után még jó lenne elmenni egy hozzáértő orvoshoz, csak ezt ahol csináltattam nagyon sokba kerülne egy konzultáció. Az internetről próbálok információkat összeszedni, de nagyon nehéz, sok helyen egymásnak ellentmondó információkat kapok.


Felsőoktatási intézménybe járok, a tanulmámyaimra próbálok koncentrálni, de ezek mellett a tünetek mellett már nem tudok dolgozni is. Sajnos ez egy ördögi kör, mert ha nem gyógyulok meg akkor nem tudok függetlenedni a családomtól se, így is panaszkodnak rám sokat. De közben szeretném a tanulmányaimat is elvégezni. Tehát rájuk szorulok anyagilag meg hozzájuk kell alkalmazkodnom, de egyelőre el nem tudom képzelni, hogy az étkezéseket hogy fogom így velük megoldani... :(


El vagyok keseredve.



2023. febr. 6. 14:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
52%
Pedig ez diéta nélkül nem fog menni. Mit akarsz melózni a suli mellett?
2023. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyelőre a sulis kötelezettségeimet is nehezen tudom teljesíteni a sok rosszullét miatt, így nem tudom, hogy mit tudnék még dolgozni is. :(
2023. febr. 6. 14:58
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindig nagy adagot főzünk előre és azt esszük napokig. Ha megmarad valami apukám mindig ideges lesz. Ráadásul apum mindent nagy tételben vesz legyen az ömlesztett vagy tömb sajt, rúd parizer, fehérkenyér stb. Ez a szokása, merthogy így olcsóbb.
2023. febr. 6. 15:03
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Igaza van. Ha neked kellene vasarolni, te is arra törekednél, hogy olcsóbban jöjj ki a pénzből.

Elmehetsz kollégiumba, vehetsz fel diakhitelt. Tb alapon valóban ingyenes az ellátás, első utad a háziorvos kellene hogy legyen. Neki megmutatod a teszt eredményt, ő majd tudja hogyan tovább.

2023. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A háziorvos a fejfájas ambulanciára is csak könyörögve adott beutalót. Rengeteg kivizsgáláson vagyok túl, hogy mégis mi a bajom. Ez a dao teszt az első, amin tovább tudnék menni, hogy mi okozza a problémáimat.
2023. febr. 6. 15:37
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Elmész dolgozni és fizeted magadnak a diétádat. Teljesen igazuk van, hogy nem akarnak akár 2-3x áron élelmiszert venni.


Írom ezt lm-gm diétát folytatóként.

El nem várnám, hogy valaki az én élelmezésemet fizesse ebben a gazdasági helyzetben - ha gyerek lennék, más, de amikor már elmehetek melózni, akkor alap, hogy megveszem a diétás ételeimet.

2023. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

[link]

Olvasd el a cikket. Felesleges a családot okolni a gondjaidért. Első körben a háziorvosodhoz fordulj a panaszaiddal. Második körben nőgyógyászhoz a gombával. Harmadik, ahova ők küldenek.

2023. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az állami rendszerben nem nagyon kaptam eddig megoldást. A migrén miatt rengeteg kivizsgáláson voltam, nem találtak semmit. A gombára mindig hüvelykúpot írt fel a nődoki, ami csak ideiglenesen segített. A 7-es által csatolt link az Allergiaközpont egyik orvosa nyilatkozik, ami szintén egy fizetős intézmény.


Hozzáteszem, hogy havi szinten adok be a háztartási költségekbe és a rezsibe, de sok pénzem nincs. Diákhitelem a tandíjra megy el. Az iskolai tevékenységek elvisznek minimum napi 8 órát + az utazás. Emellett egyszerűen nincs erőm még munkát is vállalni, mert napi szinten rosszulléteim és alhasi fájdalmaim, migrénes rohamaim vannak. Ezen szeretnék valahogy változtatni, viszont kellene ehhez a családom támogatása is.

2023. febr. 7. 11:31
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A családot megváltoztatni nem tudod. Nem kötelesek 18 felett eltartani, támogatni annyira sem, amennyire megteszik. A laborleleted nem egyenlő a hisztamin intolerancia diagnózissal, ez le van írva az általam linkelt cikkben. A hasfájás minden egyetemista sajátja az extrém idegeskedés egyenes következménye. Segíthet, ha kevesebbet stresszelsz, ha a bélflórádra vigyázol, ha kikezeled a hüvelygombát. A gomba ellen többféle hatóanyag kapható, ha az egyik nem használ, akkor vehetsz másfélét. Megpróbálhatsz ugyanahhoz az orvoshoz visszamenni, hogy ezt kipróbáltad, de nem vált be vagy kereshetsz mást, akár a gyógyszerészt is megkérdezheted, hogy tud-e mondani olyan szert, amit még nem próbáltál és vény nélkül kapható.

Hasi görcsökre mehet a Nospa párosával, UH és jópár vizsgálat van TB-re is. A háziorvosod is a rendelkezésedre áll.

A diákhitelből ma már többféle van (innen tudom, hogy kamu a full sztorid): az egyik szabad felhasználású és arra költöd, amire akarod, a másik a tandíjra megy és egyenesen az egyetemnek, szóval abból te nem adsz a rezsibe.

2023. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem kamu a sztori és egy szóval se írtam, hogy a diákhitelből adok a rezsibe!


Nem köszönöm a válaszokat, mert senkitől nem kaptam hasznos infót.


Uh-n meg mindenféle tb-s vizsgálaton már túl vagyok. Ez a Dao teszt volt egyedül fizetős. Sajnos nincs pénzem további drága készítményekkel kisérletezni. Nekem valami biztos és konkrét megoldás kell illetve az, hogy a családom értse meg, hogy nem ehetem meg a három napos sült húst, mert hiába jó még, de tele van hisztaminnal.

2023. febr. 7. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!