Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egészségügyben dolgozóknak...

Az egészségügyben dolgozóknak még kötelező a Covid oltás?

Figyelt kérdés

Még nem dolgoztam eüben, viszont szeretnék, de oltásom nincs, és nem is szeretném felvenni.

Hallottam, hogy az oltási igazolás is megszűnt már, de mi a helyzet a gyakorlatban, az eü pozíciókkal?


2023. márc. 5. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, a pedagógusokat is visszavették 3 hónapon belül, az oltási igazolvány is megszűnt, szűrések is alig vannak. Az oltás legalábbis 1 év alatt elveszti hatását, állandó újraoltásra pedig nem fog az állam költeni.
2023. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Már aki akarta beszedte ezekért a pénzt és ezzel vége.

Milliárdokat kaszáltak, most már felesleges erőlködni.

2023. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy tudom, hogy kettőnek legalább meg kell lennie.


Annyi változás történt, hogy 1 éve még kötelező volt 3 darab oltás, a nyáron azonban eltörölték és már kettővel is lehet dolgozni az eü-ben.


Viszont, hogy nullával lehet e fogalmam sincsen, esetleg ha betelefonálsz a kórházba hátha megmondja neked valaki.

2023. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kormány rendeleti szinten nem szól már bele, azt tudom.

Az álláshirdetéseknél meg régebben mindenhol ott volt, most meg sok helyen nincs róla szó, de 1-2 még írja, hogy kell. Amiben nincs róla szó kérdéses, hogy azért nincs, mert nem kell, vagy mert már evidencia.

Köszi a válaszokat, ha van még valakinek akár egy intézményt illetően is biztos forrása, megkoszonom, ha ír.

És igaz, jó ötlet felhívni őket, az lesz biztos. :)

2023. márc. 5. 17:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Update, ha valakit még érdekelne: felhívtam random 2 kórházat, jelenleg nem kötelező az oltás. :)
2023. márc. 6. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valaki írta egy másik kérdésnél, hogy egy tavaly dec. 18-i rendelettel eltörölték.
2023. márc. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!