Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy háziorvos adhat telefonon...

Egy háziorvos adhat telefonon bármi infó az állapotomról betegségemről a főnökömnek? Jól tudom hogy semmit, egy szót sem mondhat de még tán azt se a betege vagyok-e egyáltalán? Mert kinek mi köze hozzá

Figyelt kérdés
2023. márc. 13. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhat. Orvosi titoktartás.
2023. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és akkor a főnöknek mennyi agya van hogy szabályosan ezzel fenyeget hogy "majd én felhívom az orvosod, majd én kifaggatom mi bajod is volt, nem fogsz te engem átverni ".... mennyi agya van?
2023. márc. 13. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Sok, mivel ezzel a blöffel akart beszaratni, és sikerült is neki...
2023. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha valaki elmegy az orvoshoz kiíratni magát, még ha igazából nem is beteg és csak lógni akar, nyilván neki is meg a főnöknek is ugyanazt fogja mondani indokként, hogy mi a baja. Az orvos nem ad igazolást olyan indokra, hogy nincs kedve dolgozni vagy hogy másnapos.
2023. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Max.annyit mondhat,hogy keresőképtelen vagy meghatározatlan ideig.De lehet még ennyit sem.Ha nem lógsz,hanem tényleg beteg vagy,akkor a főnököd egy sült barom.Ha meg lógsz,akkor ne lepődj meg,ha esetleg kirúgnak.
2023. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: 4-es vagyok. De ez az, hogy akar lóghat is, mert az orvosnál nyilván be van jegyezve egy reális indokkal, ami által táppénzre lett véve. És csak van annyi esze, hogy a főnöknek ugyanazt mondja, mint az orvosnak. De miért is mondana mást?

Most mondjuk, hogy az orvos a páciensnek valami országos haverja, aki csak úgy a semmire táppénzre veszi őt bármikor. Ha a főnök felhívná, nyilván azt mondaná, amit indokként beírt, nem azt, hogy lógni akart, ezért kiírta csak úgy.

És a főnök, ha lógásra gyanakszik, mit várna attól megtudni, hogy felhívja az orvost?

Nekem kamuszagú ez a kérdés. Szerintem itt megintcsak az alapítványi iskoláról van szó.

2023. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.Értelek.Arra akartam kilyukadni,hogy ha a főnöknek van alapja a gyanakvásra,mert tudja,hogy lógós,akkor ne csodálkozzon ha nem hisznek neki,esetleg kirúgják,vagy egyéb következménye lesz.Én nem vagyok egy lógós fajta,orvoshoz is csak akkor megyek,ha nagyon muszáj.Ennek ellenére,pl.mikor fertőző betegséggel elküldött az orvos egy hét betegállományba,a végén gúnyosan megkérdezte a főnök "Na,mi van,kipihented magad?" Ez utóbbi a "sült barom" kategória számomra.
2023. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!