Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen típusú fejfájás hátteréb...

Ilyen típusú fejfájás hátterében mi állhat?(kérlek olvasd el)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy szokott fájni a fejem hogy így kb egy hónapig nem fáj, aztán fáj egy huzamban kb minden nap 2-3 hétig, aztán megint sok ideig nem fáj, és ez ismétlődik. Persze a tartós fejfájás nélküli időszakban is vannak fejfájások, csak nem így.

Advil ultra fortét vagy algoflexet szoktam bevenni, néha hat, de legtöbbször nem.

A fejfájás a halántékom vagy a fejem tetején szokott lenni, néha erősebb, néha gyengébb vagy közepes.

Zajra fokozódik, ilyenkor nem viselem jól a hangoskodást vagy veszekedést körülöttem.

Szemészetre hamarosan megyek elvileg ha kapok időpontot, de a szemem nem rossz amúgy.

A fejfájás általában délután kezdődik és este is megmarad ha nem hat a gyógyszer, alvás időre elműlik.

Azt hozzátenném hogy sokszor étvágytalan is vagyok ilyenkor, főleg mostanában, és nagyon fáradt szoktam lenni mindegy mennyit alszok, kedvem sincs annyira így programokhoz. Ezek nem csak a fejfájásos hetekre vonatkoznak.

Hasonló tapasztalatok valakinek? Ha igen akkor légyszi írjon akinek van, köszi előre is, szép estét! :)))



2023. márc. 25. 19:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Utánanéztem egy kicsit, és hasonló a cluster fejfájáshoz, lehetséges hogy ez lenne? A szememet is irritálja mikor pl a jobb oldalon fáj akkor a jobb szemem néha
2023. márc. 25. 19:37
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! A clusterre az jellemző, hogy egyoldali, általában halánték- vagy szemkörnyéki fájdalommal jár, rohamszerűen jelentkezik, egyebekben a többi, amit írtál, hogy hónapokig van, aztán egy ideig nincs, megfelelhet rá. A "rohamos" időszakban alkohol provokálja a fájdalmat. Megfigyelések alapján, és ezt én is tapasztaltam ügyeletben, a nagyáramlású oxigén belégzésének kb. 10 percig rohamoldó hatása van. Ennek (és magának a fájdalomnak) az oka ismeretlen, a cluster neurológiai tüneteket is tud produkálni, pl. könnyezés, orrfolyás, kipirulás, szemhéj-csüngés, pupillaszűkület. A migrain is, de általában a migrénesek nyugalomra vágynak, elvonulnak egy sötét szobába, a clusternél inkább izgatott a beteg, ide-oda járkál, valamit babrál, stb. A baj az, hogy érdemleges, hosszútávú fájdalomcsillapítást állandó gyógyszeres kezeléssel lehet elérni, azonnali rohamoldásra triptánokat szoktak adni, mint a migrénnél (pl. Sumtriptan), állandóra (megelőzésre) topiramatot, verapamilt, stb., ezeknek lehetnek problémás mellékhatásaik. Tanácsként azt tudom mondani, hogy egy ilyen elviselhetetlen rohamnál nyugodtan keresd fel az ügyeletet, remélhetőleg nem egy síkhülye ügyeletes van ott, és tudni fogja, hogy oxigént kell adni, amivel az ügyeleteknek rendelkezniük kell, egyébként meg érdemes felkeresni neurológust, vagy fejfájás-ambulanciát, hogy egyrészt zárják ki a többi szóba jöhető okot, másrészt ők a profik abban, hogy megfelelő roham megelőző kezelést kaphass.
2023. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2023. márc. 26. 10:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!