Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vékony, érzékeny, sérülékeny,...

Vékony, érzékeny, sérülékeny, világos fehér bőrrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Sajnos alapból olyan bőröm van, hogy a legkisebb mechanikai ütődéstől is, amit szinte észre sem veszek, egyből vérző seb lesz rajtam. Például kesztyű nélkül nem tudok dolgozni a kertben, mert elég egy rossz mozdulat, mert ha kicsit erősebben odaütöm valamihez a kezem (csak annyira hogy még fájdalmat sem okoz) egyből ömlik belőle a vér. Szerintem ez nem normális és nagyon idegesítő. Ismerősöknél, családtagoknál ilyet nem láttam. Továbbá nagyon könnyen le is égek, például tegnap kint voltam 2 órát a napon és estére égett, és vörös volt mindkét karom. Lehet hogy hülyeség a kérdés, de létezik erre valami krém, amivel lehet valahogy edzeni a bőrt, vagy ezzel nem lehet mit kezdeni és kész? Egyébként 22 F.

2023. márc. 25. 21:30
 1/2 Metionin ***** válasza:
Használj fényvédőt, 50 faktorosat. A sérülékenységet okozhatja vitaminhiány vagy vashiány, nem ártana egy vérvétel. Amikor szarabb a vasam, nekem sokkal könnyebben lesznek pl. kék foltjaim.
2023. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fényvédő krém, érzékeny bőrre való tusfürdő, fürdő után testápoló. Nem vagy ekcémás?

Vizsgáltasd ki magad belül is, ez lehet valami vitaminhiány, esetleg immunrendszered gyengíti valami.

2023. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!