Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amfetamin pszichés függőség...

Amfetamin pszichés függőség mennyi idő mire elmúlik?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja nem spztem, és mikor abbahagytam teljesen már nem is voltam depressziós az elvonástól. De még mindíg folyton a fejemben kísért hogy de jó lenne... Kb 3 hónapon keresztül a mindennapjaim részévé vált, és gyakran 3 napokat is fentvoltam egyhuzamban. Fogytam 15 kg-t, és azóta nem érzem olyan boldogan magam mióta abbahagytam. Minden üresebbnek és jelentéktelenebbnek tűnik. Valaki azt mondta évek óta tiszta és még mindíg kisérti. Tapasztalatok?

2023. márc. 27. 03:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A speed és az amfetaminszármazékok a központi idegrendszerben levő sejtkapcsolatok anyagcseréjére hatnak, így alakul ki a függőség, hogy ehhez az idegrendszer hozzászokik. Az elvonás fizikai tüneteinek mértéke, időtartama a használat gyakoriságától, idejétől is függ. A soraidból azt veszem ki, hogy a fizikai tünetek már megszűntek, a pszichés függőség azonban még fennáll. Ez gyakorlatilag sosem szűnik meg, a Te kontrollálásod szükséges hozzá, esetenként ki lehet egészíteni az ún. katekolamin ideg ingerület átvivő anyagok megszaporítását előidéző gyógyszerekkel, melyek leggyakrabban antidepresszánsok, de a legtöbb magán az egyénen múlik. Ezért van az a megállapítás, hogy nincsen gyógyult függő, csak esetleg tünetmentes. Nem elítélésképp írtam ezt. Érdemes szakemberhez fordulni, de pl. a neten is elérhetőek szakemberek által összeállított önsegítő füzetek, melyek szintén segítségedre lehetnek. Kitartást és jobbulást!
2023. márc. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Igen, utoljára már nem voltam durvan rakattanva csak januar legelejen voltak brutal elvonasi tuneteim. Februarba mar gond nelkul abbahagytam. De minel regebben csinaltam annal jobban hianyzik. Igen, sajnos tudtam hogy nincs gyogyult fuggo, de azt hittem az csak kemenyebb szereknél van. Pl heroin, crack ilyesmi. De ez a sz4r hiába tűnik lightosnak, nekem eléggé megsínylette a mentálom. Pedig szellemileg erősnek tartom magam, tudom kontrollálni az érzelmeim is.
2023. márc. 27. 03:28
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
emlékezni mindig fogsz rá, hisz napi szinten éltél egy “aktívabb, élesebb, kreatívabb, hatékonyabb” tudatállapotban, amihez képest a normális, tiszta, hétköznapi rutin értelemszerűen maga a dögunalom, de ezt idővel el kell fogadnod és meg kell tanulnod kezelni. A jó hír, hogy pár hónap / fél év múlva el fogsz jutni oda, hogy már egyáltalán nem fog hiányozni, nem lesz pszichés sóvárgás se, viszont a "pörgősebb világ” emléke az örökre megmarad. Mielőbb el kell engedni, mert az nem a valóság.
2023. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igazából nincs baj a mindennapokkal, azzal se ha unalmas most. Perpill kulfoldon vagyok, itt amugyse csinalnam. Reszben azert jottem ki hogy ne legyen idom se gondolni ra. De mikor haza megyek latogatoba szerintem 1-2x csinalni fogom. Ha csak tenyleg ilyen par havonta nyomom az gaz?
2023. márc. 27. 16:56
 5/25 anonim ***** válasza:

“Pedig szellemileg erősnek tartom magam, tudom kontrollálni az érzelmeim is.”

én is így gondoltam, majd miután leraktam ezt a szart, jött a kijózanító pofára-esés.

Az sp-vel az a legnagyobb baj, hogy gond nélkül beilleszthető a hétköznapjaidba, ellentétben mondjuk a piával vagy a fűvel (legalábbis nálam). Emiatt tűnhet lightosnak, és szintén emiatt tesz villámgyorsan és észrevétlenül a rabjává. Sok sikert a felépüléshez.

2023. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen, eszrevettem. Az tunik a leg jelentektelenebbnek, ami konkretan az elejen meg segit is mindenbe. Koncentracio (nalam valamikor alapbol baj van vele) stb. Olyan hamar valt a mindennapjaim reszeve, hogy eszre se vettem.
2023. márc. 27. 17:30
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
én 15éve nyomom és most van előszór hogy 2honapja nem,ezelőtt sose volt ennyi,szinte 15 évig fent voltam!😀most kratommal próbálkozok csillapítani
2023. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
iszonyat menetelesekbe voltam úgy vittek be a kórházba 7 nap után egyszer nyomorékká speedezve,kényszerbeteg szar lettem vagyok,de akkor is a speed a legjobb!pedig mindent toltam.most élvezem ezt a 2honapja tisztaságot,igazábol tiszta mondjuk sose vagyok mert vagy iszok gyógyszereket folyton szedek,de a pszichés kattogas mindig ott lesz
2023. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

7.

“most kratommal próbálkozok csillapítani”


és működik?

2023. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
nem nagyon el vagyok vele,csak túlhasználom azt is,van egy kis halován flesse de nem az igazi
2023. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!