Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dohányzás vagy a 3 4 naponké...

A dohányzás vagy a 3 4 naponkénti alkohol fogyasztás a károsabb?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom mint a kollégáim de többet iszom mint ök 3 4 naponta olyan 1 l bort néhány sort ritkábban töményet is de úgy hogy másnap nem érzek semmit .


Sokszor iszom de sose úgy mint exem aki ha buli volt szettita az agyat és másnap hányt egész nap .


Én olyan sokat nem is tudok inni mert elalszom csak max 1,5 l bor.


engem nagyon feldob 3 naponta


Azzal vigasztalóm magam hogy kollégáim többet költenek cigire mint én piara szóval jobb így nekem.

Csak vörösbort iszom általában arra azt mondják valamennyire egészséges

Szóval jobb mint cigizni .



2023. ápr. 8. 20:44
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
0%
Hat attol fugg szerintem h milyen gyakorisaggal iszol, cigizel. Ha valaki rengeteget iszik az karosabb lehet mint a cigi, eleve a kapcsolataira rosszabb hatassal van, de a te esetedben ez nem all fent
2023. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
84%

Mindketto lassan öl, szoval en annyira nem nyugtatnam magam, hogy egyik jobb, mint a masik.

Mert nem 😂

A pialas es a cigizes is borzasztoan karos. Nyilvan gondolom mennyisegtol is fugg, hogy melyik milyen hamar okoz tuneteket.

2023. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy kinek melyik szerve a leggyengébb, és hogy az a szerv mire reagál rosszabbul...


Másfél liter bor háromnaponta simán alkoholizmus, ugye az megvan?

2023. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%

1,5 l bor nagyon sok, még ha 3 naponta is iszod. (És akkor is, ha nem hánysz tőle vagy nem leszel másnapos)

Amiket írtál fentebb, abban a rendszeresség az aggasztó.

2023. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Hat igen, ez mar massziv alkoholizmus. Es ilyenekkel nyugtatja magat, hogy de a cigi karosabb, meg a vorosbor egeszseges, meg o legalabb nem lesz masnapos, de egy ismerose meg 1 napig hany, szoval az a gaz, de a 1,5 liter bor x naponta, na az nem.


Tipik alkoholista kifogasok. Ateltem ezt mar apammal, ki is razott a hideg.

2023. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Nekem dednagyapam meg a papam volt alkoholista de vegulis 60 felett haltak meg szóval gének szerint alkoholt jól bírjuk.

Szüleim már nem isznak csak alkalmanként.


Én 23 éves korom óta iszom kisebb nagyobb rendellenességel mióta van gyerek este sokszor .

Elote 20 éves koromig kb 1 kortyot ittam .

Utána egyre többet


De azért van 1 határ minden nap én se fogok inni egyrészt vezetek szóval csak este tudok inni másrészt melózni is kell akor se lehet mindig

2023. ápr. 8. 21:09
 7/40 anonim válasza:
84%
Huha nagyon mentegetozol...
2023. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
76%

Es az ilyen gyereket vallal bazdmeg.

Istenem, ez borzalom.

2023. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Szerintem ennyi simman belefer csak a jóérzés miatt iszom .tudom hogy a majra vigyázni kéne de nemtudom mennyi a terhelhetősége .

Egy jó máj tud 1 vagy másfél üveg bort feldolgozni károsodás nélkül nem ?


Nyilván nem akarok meghalni olyan hamar 27 éves vagyok még bírni kéne 40 évet a majamnak



Az a baj ez nem olyan mint egy gép esetén a szerszamkopas nem lehet kiszamolni

2023. ápr. 8. 21:21
 10/40 anonim válasza:
84%
XDDD
2023. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!