Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akit műtöttek gyerekként és...

Akit műtöttek gyerekként és felnőttként is… melyiket élted meg rosszabbul?

Figyelt kérdés
Mivel műtöttek, mennyire voltak komolyak? Igaz, hogy gyerekként kevésbé ”fájdalmas” a dolog, mint felnőttként?

2023. ápr. 8. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. De attól is nagyban függ, milyen műtét, milyen módszerrel csinálják, milyen érzéstelenítést használnak, mennyire jó az orvos stb.

6 évesen volt orrmandula műtétem, tök jól szórakoztam a kórházban egy hasonló korú gyerekkel játszottunk. Csak annyi kellemetlenségre emlékszem, hogy az altatásból erős torokfájásra ébredtem.

15 évesen a torok mandulámat vették ki, helyi érzéstelenítésben. Az borzalmas volt, nem élném túl mégegyszer. Előtte még nem fogtam fel, hogy mit jelent egy műtét, mivel jár. De közben, után már rájöttem, hogy rettenetes, de akkor már késő volt. És valószínűleg csak a hálapénz miatt nyomatta az a szemét doki, hogy műteni kell. Felesleges volt.

30 évesen a teljesen vízszintesen fekvő bölcsességfogamat műtötték ki szintén helyi érzéstelenítésben. Az sokkal elviselhetőbb volt, mint a mandula műtét. Pedig csontot kellett vésni hozzá meg több darabban kiszedni. És előtte kifejezetten fogorvos fóbiám volt, mégsem volt olyan vészes.


A felnőtteknek általában komolyabb műtéteik szoktak lenni. Minél idősebb az ember, annál nehezebben gyógyul. A kisgyerekkori emlékeinkre nem emlékszünk annyira élesen. Egy gyerek mindent játéknak vesz, nem fogja fel a dolgok súlyát.

2023. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!