Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki 2...

Létezik olyan, hogy valaki 2 nappal az alkoholfogyasztás után még mindig rosszul legyen tőle?

Figyelt kérdés

Csütörtök este berúgtam egy céges bulin és már aznap este szörnyen rosszul lettem. Egész éjszaka nem tudtam aludni, folyamatosan öklendeztem viszont hányni nem tudtam. Ezután pénteken a szokásos kótyagosság/fáradtság/ fejfájás kombinációt tapasztaltam, viszont péntek estére megjelent egy hidegrázás, kicsit úgy éreztem magam, mintha lázas lennék, viszont 36.1 fokot mértem, tehát az ki van zárva. Ennek ellenére azóta is hidegrázásom és rossz közérzetem van, viszont étvágyam van és aludni is tudtam.

Elképzelhető, hogy ez még mindig az alkoholtól van?

Ha igen, akkor tudnátok valamit javasolni rá?

Köszönöm a válaszokat előre is,



2023. ápr. 29. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tejsavat tartalmazó, tejsavas erjedésen átment ételek (savanyított káposzta, kovászos uborka stb.) ezt ettek vodkázás közben a szaunában az oroszok is régen.

Erősen reagálsz a mérgező acetaldehidre, a jövőben az ivászatot hanyagolni kéne.

2023. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
Hatéves fiamnak hasonlók a tünetei buli nélkül.
2023. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól lerészegedhettél. Valószínűleg alkoholmérgezésed volt.

Ennek ellenére kizártnak tartom, hogy akármilyen részegre is ittad magad, a fent leírt tünetek még az alkoholtól legyenek.

Az alkoholnak is van kiürülési és felezési ideje. (ha azóta nem ittál szeszes italok , elvileg levegő kifújásos , eszköz már alkoholt nem észlelne a szervezetedben).

Lehet , hogy a lealjasodás alatt összeszedtél valamilyen betegséget, vagy valami "belepottyant" az italodba.

Gondolom azóta már volt ,víz, vitamin, ásványi anyag, pótlás így ezeket nem írom.

Lehet ezekkel a tünetekkel inkább háziorvoshoz kellene fordulni, és tőle tanácsokat kérni. Egy vérvétel vagy toxikológia, érdekes dolgokat tud kimutatni.

Tartózkodj a mértéktelen alkoholfogyasztástól.!

2023. ápr. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!