Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorító mellkas és enyhe...

Ribizliii kérdése:

Szorító mellkas és enyhe nehézlégzésnek milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A hónap elején 2 napig volt szorító érzésem a szegycsontomnál és mintha nem jutna elég levegő a tüdőmbe, ez most újra jelentkezett.

23 éves vagyok, normál testsúlyú, nem sportoló, nincs más betegségem.


Nem tudok orvoshoz fordulni jelenleg, csak pár nap múlva, mert orvos váltás van nálunk.

Addigis tudnátok tanácsot adni mit tehetnék? Próbáltam párologtatni, Quamatelt szedni hátha savtól van, de nem hatott.

Köszönöm előre is!



2023. máj. 1. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem addig, amíg orvos nem írt fel semmit, ne vegyél be magadtól gyógyszereket. Mellkasi panaszoknál mindenkébb érdemes lenne megvizsgáltatni magad, nehogy szívprobléma legyen. De 23 évesen azért erre nem sok esély van szerencsére. Ha ideges vagy, akár a stressztől vagy pániktól is jelentkezhetnek ilyen tünetek. Lehet savtól is, de az is, hogy csak meghúztad valamelyik izmodat. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, de érdemes orvoshoz menni, attól te is megnyugszol.
2023. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Stressztől is lehet, vagy allergia. Nem írtad hogy lány vagy e vagy fiú, de nekem enyhe nehézlégzésem szokott lenni menstruáció után is, valószínűleg vashiány miatt. Májat meg céklát eszem ilyenkor, és elmúlik.

Nem dolgoztál valamilyen vegyszerrel ami belélegezve irritáló? Sav vagy ilyesmi?

2023. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
gyulladás
2023. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lány vagyok, nem dolgoztam savval sem vegyszerekkel. Holnap elmegyek a háziorvoshoz természetesen :)
2023. máj. 1. 20:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam SBO-n múlt kedden súlyos légszomj miatt, hajnalban kerültem sorra, néztek EKG-t, mellkas röntgent, vért. Negatív lett minden, elküldtek a háziorvoshoz. Ő savat mondott, Quamatel 40mg ot meg lúgos vizet iszom egy jó hete, valamint Sedacur Fortet is írt fel, azt is szedem 3x1-et. Semmi változást nem észlelek, fáj a mellkasam, a hátam, nehéz a levegővétel, egy séta után kifulladok. C,D,B vitaminokat szedek, gyógyteákat iszom, meleg borogatást használok, inhalálok. De semmi sem tűnik hatásosnak a háziorvosom pedig tamácstalan :(
2023. máj. 10. 08:58
 6/10 anonim ***** válasza:

5.


Kaptál virus ellen oltást?

2023. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2021-ben, csináltak Covid tesztet a múlt héten velem, negatív lett
2023. máj. 10. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

6

mI 2021?

2023. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező ezek alapján a nagy hévvel adott válaszok alapján nem fogok tudni tanácsot adni.


Van ötletem, hogy mi lehet, de mivel téged annyira nem érdekel, megtartom, nem az Én problémám! Szia!

2023. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem nagy hévvel adott válasz,csak mivel sokat dolgozom, és emellett most kivizsgálásra járok, nem könnyű azonnal válaszolni ... Nem muszáj tanácsot adni! Csak egy ártatlan kérdés volt hátha valakinek volt ilyen problémával dolga.
2023. máj. 12. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!