Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány százalék az egészséges...

Hány százalék az egészséges szívműködés?

Figyelt kérdés
Nekem 43 százalékon működik, volt egy szívelégtelenségem. Bár nem nagyon érzem hogy gondokat okozna, bírok gyalogolni, futni stb. Egy egészséges embernek hány százalékon megy? 22/f
2023. máj. 22. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%-on
2023. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerinted egy százalékos skálát hogy fognak beállítani a szakemberek úgy hogy például a 63% lesz az egészséges a 100% pedig csak úgy lóg a levegöben és teljesen rossz érték te észkombány?


Nyilván 100% a teljesen egészséges a 43% pedig azt jelenti hogy az egészséges szívműködésnek a 43%-át produkálja a szíved...

2023. máj. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Krande válasza:

Minek a 43%-a? Van pl a pulzusmaximum ami egy kor, nem, súly stb alapján számolható érték. (Vagy meg is lehet közvetlenül mérni, ez egy szívelégtelenséges embernél valószínőleg nem lenne jó ötlet.) Ha ennek a 43%-án élsz normál helyzetben, akkor érdemes lehet egy pulzusmérős óra, az tájékozódási alapot adhat neked is és a szívgyógyászodnak is.


Ha nem a pulzusmaximumra gondoltál hanem az egy perc alatt megmozgatott vérre, akkor valóban az előző hozzászóónak van igaza - 100%-nak a normál (szív)működést hajlamosak nevezni.

2023. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az EF-re gondolsz szerintem, hogy a bal kamra a benne levő vér mekkora részét képes egyszerre kilökni. Lehet, hogy pontatlanul írom, de szerintem értem a fogalmat.

Tudtommal kb 55-75 között jó, nekem pl legutóbb 68 volt.


Szóval nem tudom. :(


Az orvos mit mondott?

2023. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!